В Україні автомобілі “Хамві“ оснащують бойовим модулем “Амулет“

9 месяцев назад 0

На озброєнні Збройних сил України з'явилися американські армійські автомобілі "Хамві" (HMMWV), оснащені новітнім українським бойовим модулем "Амулет" із протитанковими керованими ракетами. Генштаб ЗСУ опублікував у Мережі відповідне відео.

Зокрема, бойовий модуль "Амулет" на "Хамві" має дві пускові установки протитанкових керованих ракет "Стугна-П/Скіф".

Раніше бойовий модуль "Амулет" ми бачили на спеціальному броньованому автомобілі "Новатор" класу MRAP та на розвідувальній бойовій колісній машині, яку створили на шасі БРДМ-2. Ці бойові машини українські солдати використовували у 2020 році під час боїв із сепаратистами та російськими окупантами на Донбасі. Бойовий модуль "Амулет" досить легкий. З його допомогою можна практично будь-який транспортний засіб перетворити на бойову машину для знищення легкої бронетехніки.

У "Хамві" з бойовим модулем "Амулет" дві пускові установки у різному кольорі. Це означає наявність двох пускових установок протитанкових керованих ракет — "Стугна-П" та "Скіф" (експортний варіант "Стугни"). В Україні зараз, певне, не випускають ПТРК "Скіф". У цьому немає потреби (навіщо експортувати озброєння, якщо воно потрібне ЗСУ?). Отже, швидше за все, одна з країн-союзниць купила ПТРК "Скіф" у Марокко, Йорданії чи Азербайджану, а потім передала ці протитанкові комплекси Україні.

ПТРК "Амулет" – це найновіший український дистанційно керований бойовий модуль, розроблений у 2020 році КБ "Луч". Він складається з двох пускових установок керованих протитанкових ракет "Стугна-П/Скіф", оптико-електронної головки та лазерного модуля наведення. Бойовий модуль встановлений на даху машини. Для поповнення боєкомплекту одному із членів екіпажу потрібно вручну заряджати пускові установки.

"Амулет" може бути озброєний більш старими тандемними ракетами РК-2С калібру 130 мм з дальністю 4000 м і бронепробивністю 800 мм після пробиття динамічного захисту або новішими ракетами РС-2М калібру 152 мм з бронепробивністю понад 1100 мм і дальністю дії близько 5,5 км.

Американські армійські автомобілі підвищеної прохідності HMMWV вже давно перебувають на озброєнні ЗСУ. У січні 2023 року стало відомо, що США передадуть Україні ще 350 "Хамві". Після цього загальна кількість переданих Україні автомобілів HMMWV має сягнути 1600.