В Україні готують кардинальні зміни до процесу призначення соціалки

3 недели назад 0

Українцям стане набагато простіше оформляти субсидії та інші соцвиплати завдяки автоматизації цього процесу. Людям не потрібно буде по десятку разів бігати по інстанціях, щоб зібрати потрібні "папірці", які вони і так вже не раз подавали в різні служби. Ба більше, багато соцвиплат призначатимуться автоматично.

Усі ці нововведення містяться в новому проєкті постанови Кабінету Міністрів України.

Система подачі документів в електронному вигляді існувала й раніше, проте всі ці відомості були "розкидані" по різних електронних реєстрах і часто дублювали одна одну. Тому для різних видів послуг людям доводилося звертатися до різних інстанцій, щоб продублювати один і той самий документ.
Тепер же завдяки впровадженню Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) усі документи, яких бракує, отримуватимуть через міжвідомчий інформаційний обмін.
Це суттєво спростить життя як громадянам, які звертаються по соціальну допомогу, так і самим соціальним працівникам, яким раніше доводилося перевертати гори "папірців". Це значно сповільнювало процес і нерідко призводило до плутанини, бо в такому процесі чи не ключову роль відігравав людський фактор.
Звісно, і в системі електронного обігу документів людський фактор виключити не можна, проте його вплив буде зведено до мінімуму.
Під час перерахунку субсидії врахували також момент, якщо в сім'ї хтось помер. Тоді й розмір субсидії може бути або меншим, або більшим. Тепер членам сім'ї, які втратили близьку людину, не доведеться бігати по інстанціях, щоб переоформити субсидію. Перерахунок зроблять автоматично вже з наступного місяця після смерті члена сім'ї.

Таким чином, запровадження електронного документообігу в процес призначення соцдопомоги дасть такі переваги:
— скорочення часу на призначення соцдопомоги;- виключення "паперової" тяганини та різних бюрократичних процедур;- вищу адресність і точність при призначенні допомоги;- унеможливлення навмисних і ненавмисних помилок під час призначення субсидії;- автоматичний перегляд субсидій, який заощадить час і нерви одержувачів.