В Україні підвищать комунальні тарифи та виникнуть проблеми з бюджетом, — Forbes

4 месяца назад 0

З'явився економічний прогноз щодо ситуації в Україні у 2024 році. Аналітики Forbes заявили, що влада підвищить комунальні тарифи. Також стало відомо і про проблеми з бюджетом.

Україна невдовзі вступить у третій рік повномасштабної війни з російськими окупантами. Існує велика невизначеність щодо подальшого розвитку подій. Важливо одержати допомогу міжнародних партнерів. Також зберігається напруга на кордоні з Польщею. Спостерігаються негативні тенденції у демографії.

Експерти провідних міжнародних компаній та інститутів очікують щодо стабільної ситуації з курсом гривні та інфляцією, а також продовження економічного відновлення у нашій державі.

Forbes отримав дані зі звіту іспанської консалтингової компанії Focus Economics, яка щокварталу робить економічний консенсус-прогноз для країн колишнього СРСР. Дослідження провели наприкінці листопада за участю JP Morgan, Goldman Sachs, ING, Moody's та ще понад 20 світових та вітчизняних аналітичних установ. Видання додатково провело опитування багатьох українських компаній.

Дослідники поділилися баченням ситуації в українській економіці наступного року. Вони спрогнозували зростання долара та прискорення темпів інфляції.

Вказано, що долар в Україні 2024 року поступово дорожчатиме, прискоряться темпи інфляції. Очікується повільна девальвація гривні, що пов'язане з відмовою НБУ від фіксованого курсу американської валюти. Максимальний ризик для вітчизняної економіки пов'язаний із недофінансуванням державного бюджету.

У 2024 році також прогнозується дисбаланс на ринку праці. Аналітики вважають, що відновлення економіки призведе до підвищення попиту на робочу силу, але швидко провести перекваліфікацію людей не вдасться.

Зазначено, що українській владі доведеться ухвалювати у 2024 році непопулярні рішення щодо підвищення тарифів на послуги ЖКГ. Насамперед це стосується опалення, тому що нинішній тариф найчастіше навіть не покриває вартість газу.