В Україні планують скорочення університетів і поділ їх на три типи

2 месяца назад 0

В Україні почалася оптимізація системи вищої освіти. Буде проведено скорочення університетів. Загалом залишиться не більше 100 таких навчальних закладів. При цьому всі університети розділять на три типи.

Про це розповів в інтерв'ю очільник Міносвіти Оксен Лісовий.

Після оптимізації вищої школи в Україні має залишитися не більше однієї сотні університетів. Їх розділять на три типи, у кожного з яких буде своя система управління і своє призначення.

"У нас є набір критеріїв, але кожен кейс унікальний. Ми бачимо це на прикладі об'єднань, що вже відбулися. Головна мета — сформувати три типи університетів в Україні" , — заявив Лісовий.
Перший тип — класичні університети. Такий виш буде інтелектуальним центром регіону або великого міста. У таких університетів буде більше автономії, вони фінансуватимуться окремо, і велику участь в їхньому управлінні братимуть стейкхолдери. При цьому в таких вишах буде розвинена не тільки освітня складова, а й дослідницька.

До другого типу віднесуть університети, які будуть орієнтовані на конкретні регіони. Наприклад, це можуть бути виші металургійного, лісотехнічного або інших профілів. Вони розташовуватимуться в регіонах, в яких розвинена та чи інша галузь. Відповідно, набір спеціальностей буде орієнтований на цю галузь. Так би мовити, щоб далеко не ходити за фахівцями. До того ж, студенти зможуть опановувати практичні навички безпосередньо в тому регіоні, де вони навчаються. Сюди ж планують зарахувати і медичні виші. Хоча деякі з них усе ж можуть включити до списку класичних університетів.

І третя група — це невеликі виші гуманітарного профілю. Наприклад, до них віднесуть Український католицький університет, Острозьку академію, Київську школу економіки та інші подібні заклади.