В Україні прогнозують різке зростання курсу долара у продажу

3 месяца назад 0

До кінця поточного тижня різниця між ціною купівлі та вартістю продажу долара може зрости до гривні і навіть більше. Зараз спред поки невеликий, проте до п'ятниці долар у населення купуватимуть дешево, а продаватимуть його дорого.

Такий прогноз дає аналітик Олексій Козирєв.

Причому він вважає, що такі зміни відбудуться як в обмінниках, так і в касах банків. Аналітик вважає, що до кінця поточного тижня готівковий долар перебуватиме у коридорі від 37,1 до 38,15 грн, де 37,1 – це нижня ціна у купівлі, а 38,15 – верхня вартість у продажу.

У вівторок увечері, 21 листопада, спред (різниця між вартістю купівлі та продажу) був не такий великий – 37,35/37,8 грн (купівля/продаж). Хоча днем раніше він був набагато меншим – 37,7/37,77 грн. При цьому за кілька днів різниця в ціні між продажем та покупкою може зрости ще більше.

Очевидно, це буде пов'язано зі зростанням попиту на готівковий долар, який спостерігається останніми днями на тлі невизначеності із фінансовою допомогою Заходу. Вже зараз більшість експертів схиляється до того, що такого обсягу допомоги, як був у 2022 та 2023 роках, наступного року не буде. Захід дасть Україні менше грошей.

Отже, на всі бюджетні витрати цієї допомоги не вистачить. Адже з початку повномасштабної війни західні партнери фактично взяли на себе фінансування всієї української бюджетної сфери за винятком армії.

Отже, щоб утримати бюджетну сферу на плаву, уряду доведеться вдатися до емісії гривні (надрукувати більше грошей). На цьому тлі курс долара неминуче зросте. Розуміючи ці перспективи, українці, які мають заощадження в національній валюті, стали активніше скуповувати долари.

Щоб утримати гривню від сповзання донизу, Нацбанк України був змушений продати на валютному ринку частину національного доларового резерву. Загалом на долар зараз є підвищений попит, і це дозволяє обмінникам продавати його населенню набагато дорожче, ніж купувати його у населення.

Таким чином, до кінця поточного тижня спред під час купівлі-продажу долара може досягти гривні і навіть вище, вважає аналітик.