В Україні скасували виплати для частини переселенців: голова Мінсоцполітики розкрила деталі

2 года назад 0

В Україні з травня скасовуються виплати деяким внутрішньо переміщеним особам. Тепер кошти отримуватимуть лише переселенці, які  проживають у зоні проведення бойових дій, і вони не можуть повернутись додому .

Виплати також отримуватимуть і ті громадяни, чиї будинки було пошкоджено. Про це розповіла міністерка соціальної політики України Марина Лазебна під час .

"З травня виплати будуть отримувати ті, хто проживає в зоні бойових дій, але не можуть повернутися додому. Або ті, у кого пошкоджено майно. Дуже багато людей, які два місяці перебували в наших безпечних регіонах, повертаються додому, повертаються до роботи, за що ми їх дякуємо. Так от,  таким людям виплати будуть припинятися з травня " , – сказала міністерка.

Раніше стало відомо, що кияни, які дали притулок переселенцям з інших регіонів України, зможуть отримати компенсації від держави. Для цього власники житла повинні внести дані до онлайн-системи "", також подати заяву до Центру надання адмінпослуг (ЦНАП).

Про це  прес-служба Київської міськадміністрації (КМДА). Розмір компенсації розраховуватиметься індивідуально та становитиме близько 450 грн за кожного переселенця.

Внести на веб-ресурс відомості про житло, доступне для безкоштовного розміщення переселенців, можна самостійно. Також ці дані може бути внесена районною міськадміністрацією після подання заяви від власника житла.

Як повідомляв раніше OBOZREVATEL, українці, які постраждають внаслідок військових дій під час виконання своїх службових зобов'язань, зможуть отримати виплати у розмірі до 800 тис. грн. Це стосуватиметься тих, хто займається публічною службою, працює на об'єктах критичної інфраструктури, професійної журналістської діяльністю. Відповідний законопроєкт №7353 уже зареєстровано у Раді.