В Україні створять реєстр власників банківських карток

3 недели назад 0

В Україні на вимогу МВФ створять реєстр власників банківських карток. Це може ускладнити для частини громадян процес переходу з одного банку в інший.

Вимога щодо створення реєстру власників банківських карток міститься в оновленому Меморандумі, який був підписаний між МВФ та українською владою.

У цьому документі Міжнародний валютний фонд, як кредитор, в якого Україна і в подальшому розраховує брати гроші в борг, висуває певні умови позичальнику, себто нашій державі. У вимогах МВФ немає ніякої політики і ніякого упередженого ставлення до тих чи інших клієнтів – лише прагматичний економічний розрахунок.

Як і будь-який кредитор, МВФ зацікавлений у тому, щоби позичальник повернув йому гроші, причому повернув вчасно і з усіма відсотками.

А для цього йому слід бути впевненим у платоспроможності позичальника.

Саме тому МВФ раз за разом висуває Україні певні вимоги, які мають покращити фінансовий клімат у державі, а також збільшити власні надходження бюджету та оптимізувати його видатки.

Реєстр власників банківських карток, на думку експертів, допоможе мінімізувати оборот неоподаткованих доходів за допомогою обмежень, які будуть запроваджені банками проти тіньового обігу коштів.

Усіх дропів візьмуть "на олівець"Адже багато тіньовиків, які воліють приховати свої доходи від держави, користуються картками звичайних громадян, яких називають дропами або мулами. На прохання тіньовиків ці люди надають їм доступ до своїх карток за невелику винагороду. І через ці картки тіньовики проводять сотні, а то й тисячі платежів на місяць, уникаючи податків.

Цілком закономірно, що така фінансова активність викликає в банку, який випустив картку, обґрунтовані підозри. Адже незрозуміло, звідки людина, яка офіційно отримує пенсію 4000 гривень і більше ніде не працює, раптом починає отримувати сотні тисяч гривень на свою картку.

Зазвичай банки в процесі фінансового моніторингу відсівають таких клієнтів, відмовляючи їм у подальших послугах. Але це не заважає таким клієнтам відразу по тому звернутись за послугами до іншої фінансової установи, адже зазвичай банки не обмінюються між собою інформацією про виявлених дропів.  

Але тепер, після створення Реєстру власників банківських карток, усі дропи будуть "підсвічуватись" у цьому списку. І їм тепер буде нелегко перейти на обслуговування в інший банк. Отже кожний власник картки змушений буде десяток разів все обміркувати і зважити, перш ніж здавати свою картку "в експлуатацію" іншій людині.

Водночас законослухняні громадяни можуть бути спокійні: цей реєстр не матиме ніякого впливу на користування картками для більшості українців.