В Україні вдвічі підвищать оклади деяким бюджетникам, — Кабмін

9 месяцев назад 0

В Україні планують удвічі підвищити оклади деяких бюджетників. Відповідний проект постанови Кабміну з'явився на сайті Федерації профспілок.

В уряді звернули увагу на зростання кількості людей, які потребують соціальної підтримки на тлі зменшення соціальних працівників. Тим, які продовжують працювати у цій сфері, вирішили віддячити.

У Міністерстві соціальної політики вирішили запровадити надбавки до окладу для громадян, зайнятих у системі соціального захисту населення під час повномасштабної війни. Очікується, що надбавки у розмірі 50% або 100% до окладу отримають майже 42 тисячі соціальних працівників.

Для кого передбачені надбавки до окладу Виплати отримають наступні особи:

  • співробітники Київського центру соціальних служб та обласних соцслужб (практичні психологи, соціальні менеджери, методисти, фахівці із соціальної роботи);
  • представники комунального сектора (соціальні працівники, фахівці із соціальної роботи, соціальні менеджери, психологи, молодший медичний персонал).

Максимальний розмір доплати працівникам, зайнятим у комунальному секторі та які надають соціальні послуги населенню – 100% посадового окладу. Співробітникам Київського міського центру та обласних соціальних служб доплатять 50% від нього.

Вказано, що через повномасштабну війну з РФ в Україні збільшилася кількість сімей, які потребують допомоги, зокрема соціальних послуг. За даними ВООЗ, кожна четверта сім'я потребує психосоціальної підтримки та супроводу, а у місцях ведення активних бойових дій допомога потрібна всім місцевим жителям.

У пояснювальній записці зазначено, що соціальні послуги найбільш популярні серед мешканців Донецької, Чернігівської, Миколаївської, Запорізької та Хмельницької областей. Наразі в Україні продовжують працювати близько 84% від затвердженої штатної чисельності соціальних працівників.Нагадаємо, що Кабмін планує у 2024 році хоче запровадити нову модель оплати праці держслужбовців – грейдову систему. Вона враховує кваліфікацію, досвід, складність роботи, відповідальність та інші характеристики співробітника. Реформа системи оплати праці бюджетників є важливим елементом переговорного процесу щодо вступу України до Євросоюзу.