В Україні уріжуть соціальні виплати: інформація з Верховної Ради

2 месяца назад 0

В Україні анонсували скорочення соціальних виплат. Про це повідомили у Верховній Раді. Наголошено, що сучасній державі потрібна система, яка враховує реалії, а не базується на пережитках радянського минулого.

Депутат від "Слуги народу" Дмитро Наталуха зазначив, що зміни, які потрібні Україні, можуть спричинити неприйняття суспільством. За його словами, система соціальних виплат має змінитись, тому що коштів на ці цілі недостатньо. Ситуацію слід розглядати через призму сучасності та розуміти, що бюджет за умов війни обмежений.

"Я вважаю, якісь соціальні послуги держава має продовжувати надавати, але їх обсяг… напевно має бути скорочений. І, мені здається, в умовах і дефіциту бюджету, і зниження допомоги ми, напевно, переглядатимемо це. Тобто має бути створена інша, більш збалансована система, яка враховує нові реалії, а не реалії 80-90-х років" , — заявив Дмитро Наталуха.
Нардеп звернув увагу, що скорочення соціальних гарантій суперечить Конституції. Тому реакція українців буде негативною. Проте йдеться про радянську спадщину. Наталуха наголосив, що в основному законі держави чорним по білому прописано, що в Україні як у соціальній державі багато соціальних гарантій. Тому перше, на що вкажуть ініціаторам змін, що конституційні права громадян порушені.

Соціальне забезпечення українців у 2024 роціУ Міністерстві фінансів повідомили, що у 2024 році на соціальні виплати українців направили 36,92 млрд грн. З цієї суми 20,9 млрд грн виділили на забезпечення виплат пенсій, підвищень та надбавок. Соціальний захист громадян у складних життєвих обставинах займає ще 8,5 млрд грн. На підтримку малозабезпечених сімей направили 1 млрд грн.

Заступник міністра фінансів Роман Єрмоличов запевнив, що соціальні виплати громадянам виплачують у повному розмірі попри повномасштабну війну в країні. Ці витрати посідають друге місце після оборони та безпеки.