Вчені назвали ідеальний період для вживання кави

4 года назад 0

Американські вчені з'ясували, в який час доби кава приносить максимальну користь організму людини.

У результаті масштабних досліджень вченим вдалося прийти до висновку, що найкраще вживати напій з 9:30 до 11:30 ранку.

Виявилось, що саме у цей час напій бодрості не лише вас розбудить, але й принесе користь для організму. При цьому найпродуктивнішим часом для ранкового напою є 10:30 ранку.

У свою чергу керівник дослідження розповів, що вживати каву необхідно після того, як в організмі людини буде подоланий пікова межа кортизолу. Максимальний вміст цієї речовини спостерігається відразу ж після пробудження. Після цього вміст стресового гормону може підвищуватись та досягати піку у період між 8 і 9 годинами ранку.

Автори дослідження розповіли, що кофеїн, який вживається з 9:30 до 11:30 ранку, коли рівень кортизолу знижується, стимулює подальше вироблення цього гормону. В наслідок чого, продовжується відчуття бадьорості та енергійності.

"Чому кава корисна саме в цей період, а не відразу після пробудження? У момент, коли рівень кортизолу в крові високий, чутливість до кофеїну притупляється, і з часом це може призвести до розвитку толерантності до кофеїну. Організм просто звикне і перестане реагувати на каву", — зазначив професор Стівен Міллер.

Крім того дослідники відзначають, що рівень гормону переживає відразу кілька спалахів і спадів протягом дня, тому кава буде доречна ще у період з 13:30 до 17:00, запевняють дослідники.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.