Верещук анонсувала обов’язкову евакуацію населення не тільки з Донеччини

2 года назад 0

Віцепрем’єрка — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук повідомила, що обов'язкова евакуація населення відбуватиметься не тільки з Донецької області.

Про це вона  на брифінгу 9 серпня.

"Наші прогнози і наш аналіз вказує на те, що вона (евакуація — ред.) буде продовжуватися і в інших регіонах. Ми бачимо зараз ситуацію, яка погіршується. А з настанням осіннього опалювального періоду фактично точно погіршиться. І надання тепла через тепломережі буде значно ускладнене", — сказала вона.

Віцепрем'єр зазначила, що об'єкти теплопостачання та енергії, ймовірно, будуть цілями військ РФ: "Ми розуміємо, що не всі з них вдасться відремонтувати. І розуміємо, що частина міст і сіл, наприклад, Запорізької, Херсонської, Харківської областей може залишитись без засобів для існування, тепла, що найголовніше, і без світла, що також важливо", – зазначила Верещук.

Коли саме почнеться евакуація залежить від керівників Обласних державних адміністрацій, додала Верещук: "Як тільки до нас дійде таке письмове звернення ми невідкладно його розглянемо на Кабміні. Але ще раз кажу, наш прогноз, що Донецька область не буде єдиною і ми розуміємо, що зараз розглядається питання саме східних і південних областей".

Що відомо Кабінет міністрів України ухвалив рішення про обов'язкову евакуацію населення Донецької області. Перший потяг з Донеччини прибув до Кропивницького зранку 2 серпня. Ним приїхали жителі Донецької області, які погодились на евакуацію у більш безпечні регіони через постійні обстріли регіону, а головне – через загрозу залишитись без опалення зимою і замерзнути у власних холодних будинках.

Кабмін розпорядився здійснювати обов'язкову евакуацію населення Донецької області до безпечних районів Вінницької, Волинської, Житомирської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської та Чернівецької областей.