Верещук на Херсонщині: Подача води в Крим через Північно-Кримський канал можлива тільки після його деокупації

2 года назад 0

На цьому наголосила віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час огляду дамби на Північно-Кримському каналі.
Раніше канал на 85% забезпечував потребу у водних ресурсах Автономної Республіки Крим. Анексія півострова значно ускладнила функціонування Північно-Кримського каналу як цілісного інженерного комплексу. Для забезпечення стабільного експлуатаційного режиму роботи каналу, на виконання доручення Кабінету Міністрів України у 2015 році було розпочато будівництво капітальної гідротехнічної споруди на каналі.
« Не має намірів запустити воду в Крим. Це заборонено законом, усіма можливими регуляторними актами. І ті служби, які мають утримувати такі дамби, вони мають робити це ефективно. В жодному випадку не йдеться про подачу води, це не можливо. Будемо завершувати введення дамби в експлуатацію », — наголосила віце-прем’єр-міністр України Ірина Верещук.
Загальна кошторисна вартість будівництва складає 71,675 млн грн. На сьогоднішній день виконано більше 90 % будівельних робіт.
Відповідно до Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Україна забезпечує створення умов для організації водопостачання Кримського півострова після звільнення тимчасово окупованої території та відновлення на цій території конституційного ладу України.
Управління внутрішньої та інформаційної політики Херсонської ОДА