Верещук розповіла, куди евакуюють людей з деокупованої Херсонщини

1 год назад 0

Для забезпечення евакуації із нещодавно звільненої території Херсонщини, в тому числі Херсона, складають списки охочих та розробляють маршрути, оскільки евакуація відбуватиметься колонами у цілях безпеки.
Про це під час брифінгу зазначила віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, відповідаючи на запитання кореспондента .

"Територіальні громади, місцеві органи влади, а також волонтерські спільноти складатимуть списки (охочих евакуюватися — ред.), ОВА формуватиме колони, тобто все має бути під супроводом, небезпека залишається. Звичайно, це все буде за кошти держави, в тому числі військових адміністрацій", — сказала Верещук.

Вона додала, що на даний час розробляють напрямки евакуації на Миколаїв та Кривий Ріг, будуть формувати евакуаційні автобуси, які довозитимуть до великих міст, а далі люди їхатимуть на захід України чи куди побажають.
Також Верещук пояснила, що евакуація з Херсонщини не буде масовою, але потрібна, тому що дуже важко буде пережити зиму на нещодавно звільненій від російських загарбників території Херсонщини, оскільки вони нищили енергетичну інфраструктуру.

"Ми не встигнемо відновити живлення настільки, щоб обігріти оселі з дітьми, хворими, маломобільними. Тобто це не буде масова евакуація. Але ті, хто хворіють, старші, залишились без опіки та піклування рідних, ми будемо радитись і робити все, щоб люди евакуювались, до прикладу, в Закарпатську чи Івано-Франківську область" , — додала Верещук.

Як повідомлялося, 11 листопада Президент Володимир Зеленський заявив, що Херсон повертається під контроль України.

12 листопада в Офісі Президента повідомили, що в Херсоні та області вже розпочали роботу голова обласної військової адміністрації Ярослав Янушевич, співробітники Національної поліції та Служби безпеки України.
Херсон був окупований росіянами 2 березня, а звільнений українською армією 11 листопада.