Верховна Рада увела квоти на українську мову в телеефірі
8 лет назад 0
Відтепер частка української мови на загальнонаціональних і регіональних каналах має становити не менше 75 %, на місцевих – щонайменше 60 %.
Рішенням 269 народних обранців був прийнятий законопроект № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», автором якого є керуючий партнер юридичної компанії «Jurimex», керівник практики медіа-права Юрій Крайняк. Про це повідомляє "ЗіБ".
Загалом документ встановлює такі квоти на українську мову в телеефірі:
— тижневий обсяг мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціональної і регіональної категорій передачі або фільми, виконані державною мовою, мають становити не менше 75 відсотків загальної тривалості у кожному проміжку часу між 07.00 та 18.00 і між 18.00 та 22.00;
— тижневий обсяг мовлення державною мовою
для телерадіоорганізацій місцевої категорії має становити не менше 60 відсотків загальної тривалості у кожному проміжку часу між 07.00 та 18.00 і між 18.00 та 22.00;
— тижневий обсяг мовлення державною мовою для телерадіоорганізацій, які здійснюють мовлення мовами корінних народів України, незалежно від категорії мовлення забезпечують сумарний тижневий обсяг телемовлення державною мовою та мовами корінних народів України в обсязі не менше 75 відсотків, при цьому не менше 30 відсотків – державною мовою.
В законопроекті № 5313 автором визначені норми, які регулюють необхідність додавати субтитри державною мовою до фільмів або передач, трансляція яких допускається недержавною мовою, та озвучування або дублювання українською мовою фільмів, які створені на території республік колишнього СРСР не російською та не українською мовою і надалі дубльовані російською мовою.
В документі, який був розроблений керуючим партнером юридичної компанії «Jurimex», визначено вимоги для передач та передач у прямому ефірі:
— передача вважається виконаною державною мовою, якщо виступи ведучих, осіб, що беруть участь у передачі, виконані, дубльовані, озвучені українською мовою;
— передача, що транслюється в прямому ефірі, вважається виконаною державною мовою, якщо виступи ведучих передачі виконані українською мовою.
За невиконання таких вимог телерадіоорганізація сплачує штраф у розмірі 5 відсотків від загальної суми ліцензійного збору ліцензії.