Відтепер офіційно «Сквер Джона Говарда» у Херсоні

1 месяц назад 0

Сквер, розташований поблизу будинку №50 на проспекті Незалежності біля пам’ятника Джону Говарду у Херсоні, відтепер носитиме його ім’я.
Статус скверу ця зона зелених насаджень отримала у листопаді 2021 року. Назву скверу було обрано самими жителями громади. З 11 грудня минулого року до 10 лютого поточного року тривали громадські обговорення. У підсумку більшість учасників обговорення підтримали пропозицію про надання скверу біля будинку №50 на проспекті Незалежності у Херсоні назви "Сквер Джона Говарда".
Так у центральній частині міста увічнили пам’ять Джона Говарда, до якого у херсонців особливо шанобливе ставлення.
Мандрівник і філантроп Джон Говард помер у Херсоні 20 січня 1790 року, коли йому було за 60. До міста він прибув 1789 року і почав допомагати місцевим жителям та військовим боротися проти спалаху епідемії висипного тифу. Восени того ж року британський підданий і сам заразився на цю страшну недугу, від якої і помер. Поховали Джона Говарда у Степанівці. Перед смертю він попросив, щоб на його могилі поставили сонячний годинник. І хоча могила англійця не у Херсоні, але саме біля такого пам’ятника у формі сонячного годинника на його честь і буде тепер сквер Джона Говарда.