Військовослужбовця ЗСУ відправили за ґрати на 12 років за роботу в окупаційній колонії Херсона

11 часов назад 0

Дмитро Черкасов у 2022 році чотири місяці працював кінологом у захопленій російськими загарбниками херсонській «Північній виправній колонії №90». Після звільнення Херсона він залишився вдома. В 2025 році його мобілізували. Прослуживши два дні його затримали. Херсонський міський суд 29 квітня визнав Черкасова винним у колабораційній діяльності.

Про це повідомляє з посиланням на вирок суду.

Суд встановив, що 36-річний  Черкасов Дмитро Олексійович , уродженець селища Білозерка Херсонського району, військовослужбовець ЗСУ, у червні 2022 року добровільно заступив на посаду старшого інструктора-кінолога в окупаційній колонії, незаконно створеній на базі захопленої херсонської «Північної виправної колонії №90».

На початку 2025 року чоловіка призвали на військову службу за мобілізацією. Він встиг прослужити два дні. 15 січня 2025 року його затримали.

Як розповів у суді обвинувачений, він до 2020 року працював кінологом у цій же виправній колонії. Потім звільнився і працював на іншому підприємстві.

«Під час окупації Херсона до мене додому приїхав начальник кінологів окупаційної колонії і запропонував роботу. Спершу я відмовився, але коли моє підприємство закрили, погодився, бо треба було утримувати родину. В окупаційній колонії я працював з 15 червня 2022 року, надав при працевлаштуванні свій паспорт та військовий квиток. На роботі я вигулював, тренував і кормив собак. За це я отримував зарплату в 40 тисяч рублів на місяць. Пропрацювавши чотири місяці я звільнився, бо не захотів виїжджати на лівий берег. Відтоді я був дома, поки мене не мобілізували» , – цитують у вироку суду Дмитра Черкасова.

Свідки, які теж працювали в окупаційній колонії, підтвердили, що Черкасов там теж працював. Дані про це є і у вилучених українськими правоохоронцями документах, залишених російськими окупантами після їхньої втечі з Херсона.

Суд дійшов висновку, що дії Дмитра Черкасова були суспільно небезпечними.

«Він допомагав агресору створити вертикаль незаконних органів влади, яка є основою функціонування державного механізму загалом. Саме така форма колабораційної діяльності порівняно з іншими, визнається законодавцем найбільш суспільно небезпечною. Черкасов вчинив дії на забезпечення функціонування незаконного правоохоронного органу, а зміст виконаної їм роботи в цьому конкретному випадку не впливає на кваліфікацію його дій» , – йдеться у вироку суду.

Суд визнав його винним у колабораційній діяльності за ч. 7 ст. 111-1 КК України. Вирок – 12 років тюрми, без конфіскації майна. Вирок ще не набрав законної сили.