Військовозобов’язаним в Україні блокують банківські рахунки: юрист назвав причини

4 недели назад 0

В Україні військовозобов'язаним особам можуть заблокувати рахунки – ця тема широко обговорюється у суспільстві. Юрист Максим Боярчуков назвав причини таких обмежень.

З'явилася інформація про те, що військовозобов'язаним чоловікам можуть заблокувати карти за неявку за повісткою до військкомату. Але це не зовсім так.

Якщо українець порушує закони про мобілізацію та ігнорує виклик до ТЦУ, його можуть притягнути до адміністративної відповідальності та зобов'язати сплатити штраф. Термін оскарження рішення у суді – 10 днів. Якщо за цей час ухвала про штраф не збула оскаржена, її передадуть до виконавчої служби. І лише після цього боржнику можуть заблокувати банківські рахунки.

Загалом, співробітники військкоматів не мають доступу до рахунків військовозобов'язаних, тому лише через неявку за повісткою їх блокувати не можуть. Якщо оскаржити рішення суду, все одно слід сплатити судовий збір у розмірі 536,80 грн.

"У разі, якщо військовозобов'язаний не дотримується покладених на нього обов'язків, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки мають право складати протоколи про притягнення до адміністративної відповідальності" , — зазначив Максим Боярчуков.

Коли банки блокують картки військовозобов'язанихВ Україні немає винятків для військовозобов'язаних осіб – їхні рахунки можуть заблокувати з аналогічних причин, що й всі інші. Це:

  • проведення банком фінансового моніторингу та відсутність підтвердження джерел доходів;
  • рахунки пов'язані з фінансуванням злочинної діяльності – тероризму, поширення зброї масової ураження;
  • кошти стали результатом злочинної діяльності тощо.