Викладач Херсонського держуніверситету Сергій Кузьменков: Астрономія — це частина мого життя

4 года назад 0

Студенти та викладачі Херсонського державного університету завжди відзначалися плідною науковою, методичною та організаційною діяльністю. Вони ніколи не зупиняються на досягнутому і вдало підкорюють нові вершини освітньо-наукового простору. Наші науковці продовжують дивувати своїми успіхами та перемогами. Завдяки старанням та нескінченній роботі таких людей ХДУ є ким пишатися!
Доктор педагогічних наук, професор кафедри фізики та методики її навчання Сергій Кузьменков вважає, що кожна людина повинна знати і розуміти елементарну астрономічну картину світу. Адже зоряна наука завжди була світоглядною і саме вона визначає поняття людини про Всесвіт у всі часи.
Як розповідає професор, ще у школі він зацікавився науковою фантастикою. Згодом почав читати науково-популярні статті та книжки. Його завжди приваблював космос.
«Астрономія – це справа всього мого життя. Це багатогранна і захоплююча наука, наповнена таємницями і неймовірними фактами. Я завжди іду на роботу із задоволенням», – розповідає професор.
Варто зазначити, що Сергій Кузьменков є першим в Україні і єдиним на Херсонщині професором з теорії та методики навчання астрономії. Завершивши Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна, він 12 років працював молодшим науковим співробітником астрономічної обсерваторії Харківського університету.
Наразі Сергій Георгійович вже багато років працює викладачем у ХДУ. Захистив кандидатську та докторську дисертації. Основні напрями його досліджень – це дидактика астрономії, фундаментальні константи фізики та антропний принцип.
Професор запевняє, можна зацікавити будь-якого студента, головне –привернути його увагу науковими фактами, які дійсно вражають.
Одним з захоплень астронома є обсерваторія. Тут він спілкується зі студентами, прищеплює їм любов до астрономії, а також проводить лекційні, практичні заняття та науково-популярні екскурсії.
«До Херсонського державного університету я прийшов у 1986 році. Спочатку працювати викладачем згодом – у обсерваторії. Мені подобається те, чим я займаюсь. Я відкриваю світ фізики та астрономії своїм студентам», – зазначив професор.
Сергій Кузьменков активно займається науковою діяльністю, пише книжки та пізнавальні статті до журналу «Фізика та астрономія». Він є автором перших українських збірників задач з астрономії та астрофізики «Сонячна система» і «Зорі», підручника «Загальна астрономія» та монографії «Підготовка сучасного вчителя астрономії».
«У мене є кілька книжок, якими я справді пишаюся. Нещодавно у співавторстві з такими науковцями, як Сергій Андрієвський, Володимир Захожай та Іван Климишин, ми випустили підручник «Загальна астрономія». Це перша українська енциклопедія з астрономії, призначена для здобувачів вищої освіти», – зазначив професор.
Бажаємо натхнення і подальших успіхів Сергію Кузьменкову в його роботі! Сподіваємось, що далі буде набагато більше наукових публікацій, пізнавальних книжок та захоплюючих екскурсій для херсонської молоді!
Прес-центр ХДУ