Вимоги виходу ЗСУ з території Херсонщини та трьох інших областей — чергова маніпуляція Путіна

1 месяц назад 0

Очільник Кремля Володимир Путін заявив, що РФ піде на переговори з Україною, лише якщо ЗСУ повністю вийдуть з території незаконних ДНР та ЛНР, а також з Херсонської й Запорізької областей.

Таку заяву він зробив на одному зі своїх виступів.

Однією з “умов” початку переговорів, за словами Путіна, є також й відмова України від планів вступу в НАТО.

У коментарі заступник директора  Центру близькосхідних досліжень  Сергій Данилов, зазначив що кількість вимог російської влади для початку переговорів з Україною постійно зменшується.

На його думку, це намагання Путіна позиціювати себе як такого, який виступає за мир, хоч його умови завищені та неприйнятні.

​З 23 по 27 вересня 2022 року під час захоплення Херсонської області окупаційна влада провела незаконний референдум щодо виходу зі складу України та приєднання до Росії. Але окупаційні виборчі дільниці були пусті, а представники нелегітимних комісій у супроводі російських військових обходили будинки місцевих жителів. Окрім цього окупаційні війська викрадали людей.

На засіданні Ради безпеки ООН засудили дії РФ і назвали цей референдум незаконним.

Уряд Великої Британії запровадив санкції проти Росії за псевдовибори на окупованих територіях України. Зокрема, під обмеження потрапили окупаційний голова Херсонської адміністрації Андрій Алексеєнко, а також голова незаконної виборчої комісії в Херсонській області Марина Захарова.​