Волонтери зібрали мільйон доларів США на броньовані машини для розмінування Херсонщини

1 месяц назад 0

Як повідомлялялося раніше, Херсонщина залишається однією з найбільш замінованих областей України. Допомагають очищати території області від ворожих мін більше тисячі саперів.  До того ж для прийняття рішень щодо розмінування українських територій невдовзі планують використовувати і штучний інтелект.

А нещодавно волонтери зібрали гроші для купівлі броньованих машин, які також використовуватимуть для розмінування Херсонщини.

Світовий Конґрес Українців та Благодійний фонд Сергія Притули завершили дев’ятиденний благодійний тур «Непереможні, коли об’єднані – Invincible When United» східними регіонами Канади та США.

Торонто, Оттава, Монреаль, Нью-Йорк, Вашингтон, Філадельфія та Чикаго увійшли до списку міст цього туру, що був націлений на підвищення обізнаності та збір коштів для безпечного гуманітарного розмінування Херсонської області. 

Як  на сайті Світового Конґресу Українців, в результаті вдалось зібрати 1 192 283,19 доларів США. 

Ці кошти підуть на закупівлю та доставку понад 20 автомобілів Land Rover Snatch, броньованої військової версії Land Rover Defender. Броньовані машини посилять спроможності груп Херсонської обласної військової адміністрації з гуманітарного розмінування. Організації-партнери спільно доставлять бронемашини після закупівлі.

Наразі триває процес закупівель, точна кількість закуплених транспортних засобів буде оголошена лише після підписання договорів з постачальниками.

До слова, у січні 2024 року на сторінці БФ Сергія Притули було опубліковано  з броньованими позашляховиками (дивись фото), які вже передали військовим. 

«На початку листопада ми звітували вам про законтрактовану партію колісної й гусеничної бронетехніки. І перші пʼять Snatch Land Rover з 30 вже передані у військо! Ми переобладнали цей бронетранспорт, щоб всередині було місце для більшої кількості особового складу. А повністю броньовані корпус та скло зможуть захистити військових від куль та уламків», –  сказано в повідомленні.

Від мін та вибухівки, залишених на наших територіях російськими терористами, продовжують страждати жителі Херсонської області.

 Як повідомила пресслужба Херсонської ОВА, 7 березня у селі Миролюбівка на російську міну наїхав трактор. Внаслідок цього поранення отримав 60-річний чоловік. Потерпілого доставили до медичного закладу.

На фото: кадр з відео фонду Сергія Притули.