ВПО незабаром зможуть отримати компенсації за пошкоджене житло на окупованих територіях

2 недели назад 0

Український парламент у першому читанні ухвалив законопроєкт, який дозволить українцям отримати компенсації за знищене чи пошкоджене житло, що було залишено на окупованих територіях. Сьогодні за цей документ проголосували 255 депутатів Верховної Ради.
Відповідний законопроєкт №11161 було внесено до парламенту з ініціативи бахмутського активіста Аркадія Петросяна. У разі ухвалення закон істотно полегшить отримання компенсації від держави громадянам у статусі тимчасово переміщених осіб, чиє житло постраждало від бойових дій.

За задумом авторів законопроєкту, ця виплата допоможе покращити матеріальне становище переселенців та дозволити їм швидше адаптуватися у нових умовах.

Перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Ярослав Железняк повідомив, що для отримання компенсації від громадянина буде потрібно:

  • відповідна заява;
  • необхідний перелік документів;
  • фото або відео майна до та після знищення чи пошкодження.

Зазначимо, що зараз на виплату за пошкоджене чи знищене житло можуть претендувати лише громадяни, населені пункти яких не перебувають у російській окупації. Якщо закон буде ухвалено загалом, то таке право з'явиться і в українців у статусі ВПО.

Багатьом із них після знищення житла просто не буде куди повернутися, навіть коли Україна поверне під свій контроль населені пункти, де проживали ці люди. Ті громадяни, які вже влаштуються на новому місці, матимуть можливість відмовитися від свого пошкодженого чи знищеного житла на користь держави при отриманні компенсації.