«Врятував своєю відвагою побратимів»: зупинилося серце воїна ССО, що був поранений на Херсонщині

2 месяца назад 0

У лікарні 28 лютого зупинилося серце 22-річного воїна 73 морського центру спеціальних операцій  Андрія Типусяка з Івано-Франківської області. Він отримав тяжкі поранення під час операції на Тендрівській косі, що на Херсонщині, прикриваючи відхід побратимів.

У молодого воїна залишилася дружина та син. Про смерть Андрія Типусяка "Суспільне" з посиланням на голову Пасічнянської громади Андрія Гунду.

"28 лютого у лікарні помер воїн 73 морського центру спеціальних операцій з Івано-Франківщини Андрій Типусяк. Він отримав поранення під час операції на Тендрівській косі біля берегів Херсонської області, де його побратими загинули", – пише видання.

Уродженець села Пасічна, Андрій Типусяк захищав Україну у лавах Сил спеціальних операцій. Бій, що став для нього останнім, він прийняв під час виконання спецзавдання на Херсонщині.

"Андрій забезпечував відхід основних сил групи після виконання спеціального завдання та прийняв свій останній бій, навічно залишившись у строю й врятувавши своєю відвагою багатьох побратимів", – про Героя на сторінці Пасічнянської громади у Facebook.

На малій батьківщині воїна додали, що Андрій "був прикладом та опорою для всієї своєї родини".

"Чесний, впевнений, вірний… Він завжди був готовий допомогти людям, не відмовляв, якщо міг чимось підтримати, зарадити, вберегти! Саме бажання захистити найрідніших і повело серце Воїна на фронт", – йдеться у повідомленні.

Захисникові було всього 22 роки. Однак він встиг створити родину: вдома на Героя чекали кохана дружина та син.

"Неймовірний, добрий та чудовий хлопець, який багато сміявся. Любив свою роботу й у 21 рік гнав поперед всіх по морських хвилях. Я називала його "малий", бо навіть для моїх 26 років він дійсно був, як бородата дитина. Він любив свою дружину та обожнював свого сина… Це — дуже боляча втрата. Для побратимів. Для друзів. Для всіх, хто його любив", — бойова медикиня "Госпітальєрів" Катерина Галушка.

​Нагадаємо, 29 лютого у Силах спеціальних операцій офіційно підтвердили загибель групи воїнів 73-го морського центру спеціальних операцій, які виконували бойове завдання. Згідно з повідомленням, захисники  забезпечували відхід основних сил групи після виконання спеціального завдання – і вступили в свій останній бій з ворогом.​