Всіх старшокласників окупованої Херсонщини ставлять на військовий облік

3 месяца назад 0

«Краще всього не загострювати стосунки і прибути у військкомат самостійно», — погрожує у Телеграм окупаційний військовий комісаріат Херсонської області. Погрози стосуються громадян чоловічої статі віком від 17 років, яких нині активно ставлять на облік.

Потенційним захисникам «царя і отєчєства» повідомляють, що це всього лише первинна постановка. Мовляв, медики лише визначать придатність до військової служби, психологи проведуть відбір. Після цього громадянину видадуть «приписне» посвідчення.

Разом з призовниками нагадування отримали і директори окупаційних шкіл. Вони мають організувати явку старшокласників для проходження комісії. «Без отримання «приписного» у подальшому неможливо буде поступити на навчання і влаштуватись на роботу» , — нагадують хлопцям, хоча і на навчання, і на роботу окупантам, м’яко кажучи, начхати.

Адже головним завданням для них є, як показав, до речі, досвід окупованих територій Донецької і Луганської областей, відправити на фронт побільше «гарматного м’яса». З цією метою окупанти і самі відвідують школи. Наприклад, в Іванівську днями прийшли «інструктори пункту відбору на військову службу» «районного військового комісаріату» Владислав коляда і андрій тимошенко.

Окупаційна адміністрація у своєму каналі назвала їх імена і прізвища, але показала обличчя лише одного з них. На фото людина, яка має на пальцях татуювання, схожі на тюремні, наказує старшокласнику у шоломі і бронежилет присідати. Як пише канал, загарбники «ознайомили хлопців з особливостями призову на військову службу, умовами контрактної служби і порядком звільнення зі служби», а «юнаки з інтересом слухали інструкторів, ставлячи питання, які їх цікавили». «Бонусом» від окупантів став урок з розбирання-збирання автомата АК-74.

Борис ВИНОГРАДОВ,