У бібліотеки окупованого лівобережжя завозять нацистську літературу

1 месяц назад 0

Окупаційній Нижньосірогозькій «районній» бібліотеці, повідомляє на своєму каналі тамтешня окупаційна адміністрація, «колеги з Криму подарували партію художньої літератури. Серед книг-твори Д. Донцової, А. Марініної, Н. Леонова, Устінової і Полякової. Є і класика, пригодницький роман».

До останнього жанру неосвічені колаборанти напевно віднесли книгу Апєксандра Жучковского «85 дней Славянска», яку бачимо на фото у центрі. Ще у 2019 році журналіст Денис Казанський писав про неї так: «А в цілому цей опус можна охарактеризувати, як явку з повинною — автор без всіляких умовностей відкрито пише про участь Росії у війні, про те, як Москва постачала «ополченцям» техніку і зброю та керувала діями Стрєлкова. Якщо я не помиляюсь, це перший настільки відвертий опис ролі Росії у розв’язуванні і веденні військових дій на сході України від їх безпосереднього учасника з тієї сторони».

Дійсно, у той час, коли російські пропагандисти ще брехали про «внутрішній конфлікт» і «громадянську війну» на Донбасі, Жучковскій у подробицях розповів у своїй книзі, як квітні — липні 2014 року серед жителів регіону майже не було бажаючих воювати — настільки, що Стрєлкову з його бандою головорізів довелось відступити, а Росія ввела на українську територію регулярну армію та колонами почала постачати техніку та озброєння.

Журналіст вважав, що настільки відвертим автору опусу дозволили бути його погляди: «Жучковскій — одіозний персонаж, який дотримується відверто нацистських поглядів. У 2016 році він прямо писав, що українців слід фізично винищувати, оскільки існування української нації суперечить інтересам Росії».

І тепер таку «літературу» змушені читати наші земляки, які не можуть виїхати з окупації!

Богдан СТРАЖАК,