У Херсоні готуються встановлювати лічильники для обрахунку водопостачання

2 года назад 0

За водопостачання мешканцям багатоповерхівок доведеться платити по новому. Голови херсонських ОСББ зараз готуються до змін.
Новим законом передбачається, що у багатоповерхівках обов`язково має бути встановлений загальнобудинковий лічильник.
Голова ОСББ "Миру 15" Людмила Чайка вважає, що така новація дозволить надалі зекономити на послузі.
"У нас наразі є 1 платіжка за послугу водопостачання. Як тільки буде затверджено типовий договір і з`являться загальнобудинкові лічильники на воду, у вас з`явиться 2 платіжки, якщо у вас індивідуальний договір на воду. Одна з них – 1 буде абонплата, а друга буде різна в різних будинках. Це залежить від кількості квартир – чим більше квартир, тим менше буде підвищення ціни та це залежить від вартості загальнобудинкового лічильника води", — розказує голова ОСББ Людмила.
Вартість загальнобудинкового лічильника залежатиме від того, хто буде його встановлювати, говорить Людмила Чайка.
"Я знаю, що більшість людей були проти, коли запропонували, щоб вони власними коштами поставили ці лічильники. Але зараз закон дає можливість повернути вартість вкладених коштів співвласниками. І за менші гроші його поставити. Коли дізнавалися голови ОСББ, скільки коштуватиме, якщо водоканал, наприклад, поставить і скільки, якщо люди. Виходить близько у 2 рази різниця", — каже жінка.
У будинках, якими опікується Людмила Чайка, на загальних зборах прийняли рішення вставити новий лічильник власним коштом. В середньому це обійдеться у 300-400 гривень з квартири.
Євген Трощак, який очолює ОСББ у 19-и херсонських будинках говорить – в його випадку це ОСББ з невеликою кількістю співвласників, тому вони взагалі проти встановлення загальнобудинкових лічильників.
"Вартість встановлення на невеликих будинках 45-55 тис. грн — це дорого. По-друге, не у всіх квартирах є лічильники. Деякі квартири споживають і нараховуються за нормативами. Тобто інші споживачі сплачують за себе відповідно до лічильника і сплачують за сусіда. Третє питання — технічне, як встановити ці лічильники. Як нам пояснили у водоканалі, вони мають встановити їх в окремій камері біля будинку, але такої можливості часто немає. І вони просять встановити це у підвалі будинку. Тобто ОСББ має вже за нього відповідати", — розказує Євген Трощак.
Чоловік вважає, що можуть виникнути проблеми зі зняттям показників з лічильників, через можливі неточності у цифрах. На його думку, індивідуальний рахунок водопостачання є найбільш вигідним.
Директор Херсонводоканалу Віктор Скобліков розповів, — у місті нові лічильники планують встановити протягом 3-х років. У 2022 му це буде 550 багатоповерхівок. Витрачені підприємством кошти увійдуть до тарифу.
"Ці кошти включаються на розрахунок нашого тарифу і таким чином водоканал буде встановлюватися ці загальнобудинкові лічильники. Потім також шляхом тарифу ми будемо ці лічильники обслуговувати. Це закон про метрологію та закон 1060 про житлово-комунальні послуги", — говорить директор Херсонводоканал.
За словами Віктора Скоблікова наступного року на встановлення цих лічильників передбачено 17 млн гривень.

Суспільне. Херсон