У Херсоні навчальні заклади перейшли на дистанційне навчання

3 года назад 0

Немає вакцинації – немає навчального процесу. З 23 вересня у Херсоні окрім одного зачинені виші, бо показник щеплення персоналу там не дотягує до необхідних 80-ти відсотків. Як відтепер організоване навчання у вищій школі та чи вплинуло таке рішення на кількість охочих щепитися — з'ясовувало Суспільне.
На подвір’ї Херсонського державного університету зустрічаємо студентку — першокурсницю. Говорить, у телеграмі отримала повідомлення від куратора групи про те, що тепер навчатиметься дистанційно.
" Із сьогоднішнього дня заклад не працює, тільки дистанційне навчання ", — каже студентка Оксана Кураба.
Університет з 23 вересня, дійсно, перейшов на дистанційне навчання. Такий вид освіти має певні недоліки, тому уже складають списки співробітників, які повинні вакцинуватися. До них записуються і охочі студенти, прокоментував ректор Олександр Співаковський.
" З лікарнею ім. Карабелеша ми домовились. Буквально завтра розпочинається велика вакцинація прямо на базі нашого медичного центру у третьому гуртожитку. Сподіваюсь, якщо 200+ людей вакцинуємо, то у нас зараз 57 відсотків, а треба 80+. Зробимо вакцинацію, будемо готові повернутися до звичайного режиму роботи ", говорить Співаковський.
У Херсонському державному аграрно-економічному університеті студентів на заняттях немає. На вході охоронець, до будівлі не пропускають.
Як за умов карантину тут навчатимуться, ми дізнатися не змогли, сказали — керівництво вишу на нараді. Вдалося поспілкуватися зі студентом, який прийшов за довідкою.
" Взагалі тут не було нічого несподіваного, прем’єр-міністр говорив, що приблизно з цих дат буде дистанційне навчання ", каже студент Денис Цвєтков.
У Херсонському національному технічному університеті порожні коридори, студентів у аудиторіях тут теж немає.
Скільки це триватиме, ми не знаємо, але ми готові до проведення занять в інших режимах. До речі, у дистанційному режимі ми проводимо вже кілька років як елемент і інструмент навчання для очників і заочників. Минулого року, коли була епідемічна небезпека, проводили для всіх студентів. У нас є інструменти для проведення дистанційного навчання: система дистанційної освіти, наш особистий месенжер, який розробили наші викладачі і студенти, і інші майданчики і платформи. Все це ми використовуємо у навчанні і будемо використовувати, доки не повернемося до аудиторії", — каже т.в.о ректора Херсонського національного технічного університету Юрій Розов.
Чоловік говорить, що в них вакциновані 70% викладачів, інші співробітники — приблизно на 50%
" У нашому університеті висять оголошення про необхідність вакцинації з початку навчального року. Я — вакцинований. Ми проводимо роз’яснювальну роботу про необхідність вакцинації, щоб студенти повернулися до аудиторій. Різні причини є: і відмовляються, і стан здоров’я, який не дозволяє зробити цю вакцинацію ", — говорить Розов.
У Херсонській державній морській академії наразі заняття проводяться офлайн.
" Тільки морська академія перевищила 80% на завтра і продовжує повноцінне навчання студентів. Саме цей заклад почав вакцинацію студентів, тим, кому виповнилось 18 років ", — каже заступниця начальника управління освіти і науки Херсонської облдержадміністрації Олена Міхєєва.

Водночас у Херсоні відкривають додаткові пункти вакцинації. Другий день такий працює у обласній бібліотеці імені Олеся Гончара. Кирило Кириченко відпросився з роботи, щоб прийти на щеплення. Чоловік обрав Пфайзер.
" Це буде моя перша доза, тому що я піклуюсь про своїх батьків, про свою країну, про себе. По суботах відвідую бібліотеку Гончара. Побачив у Фейсбуці пост, що буде приходити вакцинація 22-23 числа ", — говорить Кирило Кириченко.
" Дізнався і пішов, тому що у регіоні, області, де живу, щеплення зробити не можу. Відчуття після щеплення нормальні, обрав астразенеку ", — каже Олег Ладижинський.
Пункт вакцинації створений у рамках спільного проєкту обласної бібліотеки і міської клінічної лікарні імені Карабелеша "Бібліотека-лікарня: простір здоров’я громади". За перший день вакцинувалися близько 30 людей, розказала завідувачка відділу документів з медичних наук Ганна Ріхтер
" Для наших відвідувачів пропонуємо три види вакцини: короновак, астразенека і пфайзер. Всі охочі можуть щепитися як першою дозою вакцини, так і другою. При собі потрібно мати лише паспорт та ідентифікаційний код. Медичні працівники на місці вводять дані відвідувачів до електронної бази ", — каже Ганна Ріхтер.
Пункт вакцинації працюватиме і 25 вересня з 10 до 13 години. У п’ятницю у бібліотеці вихідний. Якщо відвідувачів буде до пів сотні на день, то пункт працюватиме на постійній основі раз на тиждень, розказала Ганна Ріхтер.
Суспільне Херсон