У Херсоні не працює 113 ліфтів у житлових будинках. До кінця року їх кількість збільшиться вдвічі

2 года назад 0

113 ліфтів у Херсоні не працює, бо закінчився термін експлуатації. До кінця року ця цифра збільшиться вдвічі. 

 Ольга Устьянцева мешкає на шостому поверсі десятиповерхівки. Останній раз на вулицю виходила в жовтні минулого року, бо вже 9 місяців як не працює ліфт, закінчився термін експлуатації. На вулицю виходить тільки чоловік, розказує жінка. Але і йому підійматися сходами важко після операції на серці. Таких як вони, говорить жінка, в будинку багато. Каже, вона ув ʼязнена у власній квартирі, навіть з людьми не спілкується.

 Галина Крохмаленко живе поверхом вище. Розказує, що дедалі частіше відмовляється від прогулянок на вулиці. Виходить тільки у справах. 
"Треба якось з повагою до мешканців ставитися. Важко підійматися з повними сумками. 9 місяців знущань. Зараз нам кажуть, що необхідно місто облагороджувати. Це прекрасно. Я тільки «ЗА», але необхідно першочергові проблеми вирішити, а потім прикрашати місто", — розповіла Галина Крохмаленко.

 Щоб запустити підйомник необхідно 164 тис. грн. За схемою, яку пропонує міська влада, каже Ольга Устьянцева, 40 % від суми мають зібрати мешканці. З кожної квартири виходить близько 3 тис. грн. Така сума для багатьох родин завелика, додає жінка.

"Треба збирати гроші. Але сума має бути не така завелика. Сума має бути така, яку ми зможемо зібрати. 60 тис. це не реально. Ви розумієте, це не реально. Це тільки на один підʼїзд. На даний момент у нас безвихідне становище" , — говорить Ольга Устьянцева.

 30 липня голови ОСББ з різних мікрорайонів зібралися у міськвиконкомі, щоб запитати чи відремонтують їм підйомники? Люди проти співфінансування 40% — люди та 60% з бюджету. 
Саме така схема прописана в рішенні міської ради від травня цього року, розказує в.о. директора департаменту міського господарства Віталій Лисенко. За інших умов співфінансування не можливе. Законодавчо визначено, що ліфти є спільним майно співвласників і люди мають самі утримувати їх як і інші комунікації, зазначив директор департаменту.

Суспільне Херсонскачать dle 12.0


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.