У Херсоні підлітки тепер мають більше прав

11 месяцев назад 0

Навіть після того, як Мін'юст зареєстрував новий статут Херсонської територіальної громади, полеміка з приводу окремих його положень не припинилася.
Зокрема, сумніви в депутатів міськради викликала норма про можливість 14-річних херсонців брати участь у громадських слуханнях та інших формах обговорення гострих питань. Це, зокрема, підтвердила у бесіді з власкором "Голосу України" секретар міськради Галина Лугова.
"З одного боку, якщо держава вважає можливим видавати 14-річним підліткам паспорт у вигляді ID-картки, то чому ці підлітки не можуть прийти на громадські слухання й вільно висловити свою думку? Тож у Статуті територіальної громади згадана норма з'явилася не випадково, — зазначила Галина Лугова.
— Але депутати міськради водночас нагадують, що в таких випадках виникає можливість маніпулювання підлітками з боку якихось політичних сил чи груп впливу. Поки що ця можливість гіпотетична, та у разі її перетворення на реальність, міськрада може розглянути пропозицію про коригування Статуту, змінивши вік учасників громадських слухань з 14 на 18 років".
Городяни, однак, дуже сумніваються, що тінейджери у принципі будуть активними учасниками громадських слухань — мовляв, їх це не цікавить. Однак насправді далеко не всі підлітки, які мешкають в обласному центрі, байдужі до життя громади.
Чимало з них уже зараз об'єднуються заради якихось ініціатив, важливих для мешканців кварталу чи мікрорайону, збирають кошти на лікування чи соціальну підтримку однолітків, розробляють грантові проекти та претендують на їх фінансування з муніципальної скарбнички. Тож вони й на громадські слухання приходитимуть — хоча б заради того, аби довести, що мають таке право й ним користатимуться.


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.