У Херсоні СБУ повідомила про підозру двом колаборантам окупаційного ізолятора

3 недели назад 0

За матеріалами Служби безпеки двом експрацівникам установи виконання покарань в Херсонській області повідомлено про підозру за жорстоке поводження з українцями.

Про це повідомляє пресслужба СБУ Херсонської області.

За даними слідства, зрадивши присязі, чоловіки під час тимчасової окупації Херсона пішли служити у захоплений військовими рф слідчий ізолятор.

Один із фігурантів обійняв посаду так званого «заступника начальника «слідчого ізолятора №1», інший — став «керівником відділу» цієї псевдоустанови.

В камерах окупаційного ізолятора підозрювані застосовували тортури до викрадених українців.

Службою задокументовано непоодинокі факти змушення ув’язнених діяти проти своєї волі, визнавати зміну меж територій та державного кордону України, відмовлятись від патріотичних настроїв та заперечувати збройну агресію рф проти України.

Обом фігурантам слідчі СБУ повідомили про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу  України. Одному з них інкриміновано також державну зраду та колабораційну діяльність (ч. 2 ст. 111 та ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України).

Наразі тривають комплексні заходи для встановлення місцезнаходження зловмисників для притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Розслідування проводили співробітники Управління СБУ в Херсонській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.