У Херсоні створили кризовий психологічний центр для жінок та дітей

2 года назад 0

У Херсоні проєкт "Татохаб" перепрофілювали на підтримку родинам, які опинились в кризових ситуаціях через війну. Про це Суспільному розповіла голова правління громадського об'єднання "Центр соціального партнерства "Перспектива" "Проєкт "Татохаб" Оксана Михайленко.
За її словами проєкт планували запустити в лютому. Він був підтриманий ООН — жінки та спрямований на підтримку відповідального татівства, роботу з татами, тат з дітьми і т.д. "Війна змінила пріоритети і фокус. Тому зараз перепрофілюємо роботу проєкту на актуальні потреби і виклики, які є", — розказала Оксана Михайленко.
Зараз фокус проєкту направлений на жінок та дітей. "Більша частина чоловіків у ЗСУ або теробороні, тому жінки і діти — найбільш вразлива категорія. Зараз узгоджуємо з донорською програмою заходи, які б могли підтримати такі родини", — говорить голова проєкту.
Серед заходів проєкту — майстер-класи, які буде проводити майстрия. Вона психологиня, буде давати зворотній зв'язок та паралельно консультувати. Інший напрямок — групи психологічної підтримки. "В нас їх дві — одна загальна та окрема для вагітних жінок. Підтримуємо і родини, і вагітних жінок, бо один з партнерів — це фонд народонаселення, який займається питаннями безпечної вагітності.
Також паралельно запустили дві ініціативи. Одна — це йога звичайна, щоб нормалізувати стан, і окрема група — йога для вагітних. Заняття вже проходять онлайн", — каже Оксана Михайленко.
Також в проєкті є можливість отримати психологічні кризові консультації. Ця ініціатива активно запрацювала у березні та була направлена на допомогу жінкам, які втратили родичів або евакуювались. "Плануємо активно включатися у випадки із згвалтуванням та насильством в родині, як по відношенню до жінок, так і чоловіків" , — розказала керівниця проєкту.
Всі заходи проводяться онлайн. Окрім Нової Каховки, працює ще один Татохаб у Херсоні, який також буде надавати послуги.