У Херсоні в рамках фестивалю LEGIO Historica провели майстер-класи

3 года назад 0

У фестивалі LEGIO Historica у Херсоні взяли участь понад 200 людей, серед них волонтери, історики, науковці, студенти українських вишів. Фестиваль проходив на різних локаціях, одна з них – Херсонська обласна бібліотека імені Олеся Гончара. Там побували кореспонденти  Суспільного .

В рамках фестивалю у бібліотеці Гончара провели майстер-класи. У перерві учасники фестивалю могли познайомитися із сучасними українськими виданнями. Єгор Модронюк – студент-історик з Києва, на книжковому ярмарку працює волонтером.

"У нас там є книжка про Мазепу, є книжка  про Сагайдачного, про козаччину. Були вчора книжки про Київ після Світової війни, тобто тут власне про українську історію, про різні аспекти",  — розказав хлопець.
Володимир Бірчак  6 років працював в архіві СБУ у Києві та у редакції видання "Історична правда". Сьогодні в Україні відкриті для дослідників архіви КДБ, багато людей шукають історію про своїх репресованих рідних, говорить чоловік. Також ці архіви цікаві медійникам.

Як правильно працювати з архівами та шукати необхідну інформацію Володимир розказав під час майстер-класу.

"Чому виникла така потреба? Річ у тім, що після прийняття декомунізаційних законів, пакету чотирьох декомунізаційних законів, один з яких відкриває повністю доступ до документів репресивних органів комуністично-тоталітарного режиму, в Україні відкрився найбільший на пострадянському просторі архів радянської спецслужби. Ми не перші у цьому форматі. Перші, хто це відкрив, були країни Балтії, але Україна як друга республіка у Радянському Союзі, мала один з найбільших масивів цих документів", — каже Володимир Бірчак. Євгеній Шатілов, організатор LEGIO Historica говорить, що задоволений результатами фестивалю, у рамках якого проходили лекції, екскурсії, майстер-класи, історичні реконструкції та кінопокази, присвячені історії України.

"Наша команда зараз розробляє проєкт запуску мандрівних фестивалів по кількох містах України. Ми зараз на стадії пошуку партнерів, донорів, які допомогли б нам реалізувати цю ідею. Але зараз у нас є ідея провести наступного року як мінімум 10 мандрівних фестивалів по різних регіонах України, особливо там, де цього потребують, тому що є Київ і Львів, які перенасичені, де багато подій схожого масштабу, а, на жаль, тут в Херсоні і в інших, навіть великих містах, немає таких можливостей, немає можливості споживати якісну історію", — розказав організатор LEGIO Historica Євгеній Шатілов.
Наступний фестиваль команда LEGIO Historica готується провести у Слов’янську.