У Херсоні в університеті вирощують креветки

2 года назад 0

У Херсонському державному аграрно-економічному університеті проводять інкубацію для екзотичних рачків.
Ще минулого року тут почали відпрацювати технологію вирощування гігантських креветок Розенберга, чий розмір у дорослому віці перевищує десять сантиметрів. Ці вихідці з водойм південно-східної Азії є «бажаними гостями» не тільки в домашніх акваріумах, а й у ресторанах та елітних магазинах морепродуктів, де кілограм такого делікатесу коштує понад тисячу гривень.
Але для розведення теплолюбних гостей (влітку для їх утримання підходять звичайнісінькі наші ставки, де рачки знаходять собі харч у достатку) потрібно навчитися отримувати від плідників потомство, і перший крок для цього на кафедрі водних біоресурсів та аквакультури ХДАЕУ вже зробили. Перша партія креветок вже носить ікру, і задля безпеки самок розсадили в окремі акваріуми (з-поміж представників згаданого виду канібалізм звичне явище).
Завідуючий кафедрою, кандидат біологічних наук Павло Кутіщев каже: креветка Розенберга дає від двадцяти до двохсот тисяч ікринок. Але виростити їх непросто – зазвичай виживає не більше тридцяти відсотків потомства. Складність ще й у тому, що креветка Розенберга мешкає у прісній воді дельти тропічних та субтропічних річок, але на нерест мігрує у морські води.
Відтак, у штучних умовах сприятливе середовище для них також потрібно створювати штучно, додаючи до насиченої киснем чистої води спеціальну морську сіль (її вже закупили у спеціалізованої фірми, що торгує всіляким начинням для акваріумістики).
Звісно, поява у самиць гігантської креветки ікри поки не означає успіху експерименту з отримання потомства. Адже ікра ще має перетворитися у личинку, яка живе від 10 до 30 днів до перетворення на «повноцінну» особину. Та якщо експеримент буде успішним, а витрати на нього помірні,технологія розведення креветки Розенберга представлятиме собою комерційно привабливе «ноу-хау». Яке буде цікаве підприємцям, котрі ту ж гігантську креветку вирощуватимуть на продаж значними партіями.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ Новий деньФото Павла Кутіщева На знімку: гігантська креветка з ікрою.