У Херсоні відкрилась інклюзивна Школа юного кулінара

1 месяц назад 0

У херсонському центрі "Сонячний світ" запрацювала Школа юного кулінара. Тут займаються діти з інвалідністю, які вчаться готувати різні страви. 

На заняття до Школи юного кулінара прийшли 11 дітей різного віку. Вони вчаться готувати незалежно від попереднього досвіду. Про те, як виникла ідея започаткувати таку школу, розказала Ірина Ханікова, голова громадської організації "Сонячні діти Херсонщини".

"Ми вдома все готуємо, але досить часто чуємо, що наші діти не вміють ні готувати, ні само обслуговуватися, ні навчатися. І ми, як завжди, вирішили зламати ці стереотипи. До того ж деякі діти зверталися до кулінарних училищ і їм відмовили у навчанні, мотивуючи тим, що не зможуть вони працювати у гарячому цеху або працювати з ножами, бо це дуже небезпечно. І ось тому виникла така ідея – почати профорієнтацію змалку", — каже Ірина Ханікова.
Аріна – мати дитини з інвалідністю і викладачка у Школі юного кулінара. Це третє заняття, говорить жінка. Поки що діти вчаться готувати прості страви.

"На першому занятті ми ламали печиво, все змішували й ліпили їжачка. На другому занятті ми робили кекс. І сьогодні ми будемо нарізати. Вчимося поступово, щоб дітки не боялися цього. І у нас після першого заняття дівчинка одна прийшла додому і одразу робила те, що ми робили тут", — розповідає жінка.
На занятті вихованці школи вчилися готувати грецький салат. Своїми стравами діти пригощають батьків. Всю роботу вони виконують самостійно, говорить Тетяна Михайлова, яка привела на майстер-клас доньку

"Моя дитина, Настя, перейшла у другий клас, в інклюзивний клас. І знаєте, школа — це добре, але треба думати про майбутнє, про профорієнтацію. Щоб дитина могла в майбутньому самостійно себе обслуговувати. Тож я дуже радію, що у нашій організації з’явилася така можливість організувати школу кулінара і познайомитися з такими професіями як кулінар, пекар, бариста. Попереду у нас багато майстер-класів", — розказує Тетяна Михайлова.
Херсонка Ірина Зілінська привела на майстер-клас свого сина Тараса. 

"Проєкт гарний. Взагалі багато дітей люблять готувати: і дівчата, і хлопчики. Але не завжди вистачає вдома часу, бо всі батьки працюють. Для наших дітей це — ще одна нагода провести час, поспілкуватися, навчитися готувати",  — каже Ірина Зілінська.

Суспільне Херсон


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.