У Херсоні відремонтували буксир «Яни Капу» після російського полону

9 месяцев назад 0

Рейдовий буксир ВМС України «Яни Капу», який побував в російському полоні, знову боєздатний і знову може виконувати завдання за призначенням. Знамените судно відновили на Херсонському судоремонтному заводі ім. Куйбишева. Буксир пройшов через доковий ремонт. 

А саме очищення, дефектування та заміну корпусу  палуби. Також відновлено системи головного двигуна. Йдеться про ремонт газоходу, паливних насосів, клапанів пожежної системи та компресорів. На буксирі провели ремонт донно-заборної апаратури, рульового та якірного пристроїв, електрообладнання, внутрішніх приміщень і т.д. Про це повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України АрміяINFORM.

Нагадаємо, провокація в Азовському морі сталася 25 листопада 2018 року. Рейдовий буксир «Яни Капу» разом два малими броньованими артилерійськими катерами «Бердянськ» і «Нікополь» були захоплені окупантами 25 листопада 2018. Судна здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. У міжнародних водах у районі Керченської протоки їх перехопила прикордонна корабельна група РФ з кораблями, винищувачами та гелікоптерами. 

Російський корабель «Дон» двічі таранив український рейдовий буксир «Яни Капу», пошкодивши головний двигун, обшивку і леєрну огорожу судна, яке втратило рятувальний пліт. Під час нападу окупанти захопили в полон 24 члени екіпажів українських кораблів, троє отримали поранення. У російському полоні моряки провели 10 місяців. У травні 2019-го Міжнародний трибунал з Морського права зобов’язав Російську Федерацію негайно звільнити українських моряків і повернути захоплені судна. Військовополонених держава-агресор передала Україні у листопаді 2019-го року. У вересні Росія передала Україні військовополонених членів екіпажів, а кораблі повернула через місяць. Судна виявилися в розбиті та розкрадені. З них познімали навіть розетки та унітази.
Марина САВЧЕНКО
Новий день Полина Светлова


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.