У Херсоні волонтери разом зі школярами плетуть маскувальні сітки для військових

2 года назад 0

Волонтери обласного центру допомоги військовим та херсонські школярі на площі Свободи у Херсоні плетуть сітки для військових. За словами координаторки Галини Уманець , за 7 років сплели тисячі кілометрів сіток.
Для однієї такої сітки, каже Галина Уманець, потрібно десь три пакети клаптиків. Обрізки тканин збирають з усієї України, іноді навіть ріжуть сукні. Скільки усього за роки війни на сході зробили маскувальних сіток підрахувати не можуть.
— говорить Галина Уманець.
Поряд із волонтерами сітки плетуть учні шостої гімназії. Волонтерський рух закладу активно долучається до допомоги військовим від самого початку війни, розказує Галина Уманець. На схід передають допомогу, зокрема продукти харчування та засоби гігієни, каже учениця Маргарита Ігнашова.
"Ми відправляємо їм різні смаколики, якісь засоби, щоб просто допомогти нашим військовим, а сьогодні ми прийшли, щоб теж підтримати їх. Ми дуже хочемо допомогти військовим, щоб вони боролися за нашу незалежну державу. Всі наші дії, малюнки, листівки допомагають їм, надихають їх продовжувати боротися за нашу державу", — розповіла дівчина.
Михайло Махов – волонтер центру . Розказує, мріяв зробити вдома музей сокир. Деталі для 30 екземплярів були закуплені, розповідає чоловік, 10 сокир вже зробив, але, коли військовим потрібні були інструменти, то передав їх на схід. Відтоді почав робити ножі і сокири для військових. Кожному інструменту присвоює номер. За 7 років виготовив 271 ніж та 157 сокир, каже Михайло Махов.
"У кожного інструмента повинен бути номер, так само як і ножі повинні бути у комплекті у кожного солдата. Я пам’ятаю, я служив три роки, то в мій комплект входив і ніж. Коли почалося все на Донбасі, спочатку у Криму, а потім на Донбасі. І коли формувався наш херсонський батальйон, було звернення до жителів допомогти в комплектації спорядженням і в переліку був і ніж і вказано було 13-15 сантиметрів. Я подумав і почав робити ", — говорить Михайло Махов.
Галина Уманець розказує, зараз, порівняно з 2014-им допомога від населення зменшилася, однак за 7 років у центрі сформувався колектив волонтерів, які продовжують підтримувати військових.

Суспільне Херсон


Подписывайтесь на "Новости Херсонщины" в Telegram!
Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.