У Херсоні вперше виконали операцію з пересаджування нирки

2 года назад 0

Історична подія на Херсонщині – вперше у практиці регіональної медицини тут успішно виконали операцію з пересаджування нирки.
Як пише Голос України, операцію виконали 42-річному чоловікові з міста Олешки, вимушеному до того регулярно проходити процедуру гемодіалізу (апаратного очищення крові) . Свій орган для нього пожертвувала його 38-річна дружина.
Трансплантацію нирки виконала бригада хірургів з Херсонської обласної клінічної лікарні за участю групи досвідчених фахівців Центру трансплантації Київської обласної клінічної лікарні. Підготовка до таких надскладних оперативних втручань (у перспективі тут – пересаджування серця, легень та печінки) зайняла півтора роки. Але все вдалося.
«Це великий крок на шляху до цивілізованої та незалежної трансплантології. Він дає херсонцям шанс на довге та щасливе життя», – вдячний професійному подвигу лікарів комунального закладу голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко .
Втім, «спочивати на лаврах» херсонським медикам ніколи. Адже до реєстру пацієнтів, котрі чекають рятівного пересаджування нирок та серця, вже внесено дані ще на 27 пацієнтів.