У Херсоні учасники інклюзивного театру готують нову виставу

2 года назад 0

У Херсонській обласній бібліотеці імені Олеся Гончара ставлять інклюзивну виставу. Це результат співпраці бібліотеки та театру ім. Куліша у рамках проєкту Українського культурного фонду. З акторами та режисерами поспілкувалося Суспільне.
Репетиції почалися нещодавно. Зараз актори зібралися вчетверте. Більшість тих, хто грає у виставі, мають розлади аутичного спектра або синдром Дауна. До групи акторів доєдналися волонтери.
Ірина Корольова, режисерка театру імені Миколи Куліша говорить, що робота з особливими акторами – новий досвід, і хоча працювати з текстом учасникам не завжди просто, це компенсується емоційністю.
Проєкт пов'язаний не тільки з акторською майстерністю, а безпосередньо акторська майстерність у кадрі, тобто додався такий вид мистецтва як кіно. Дійсно, ті, хто мають хоч невеличкий досвід, розуміють, що актору нелегко на сцені, а у кадрі це вже інші вимоги: і вимоги до світла, і до постанови тіла і до розташування на майданчику", — говорить режисерка.
Ірина Фоменко — сценаристка вистави. Розповідає, що на прем’єрі глядачі побачать історію Білосніжки у сучасному світі. Сценарій адаптували до потреб та можливостей акторів.
" Це — вже третя вистава, у якій ми беремо участь. Оскільки Ірина Володимирівна хотіла поставити веселу світлу п’єсу, принесла свій сценарій. Я знаю дітей трошки більше, ніж вона, бо вона — режисерка звичайного театру і працює зі звичайними акторами, а я з цими дітьми працюю вже 20 років. Я його переписала конкретно під наших дітей, які тут будуть. Зробили веселіше, коротше, зв’язали із сучасністю ", — каже сценаристка.

Ірина розказала, що прийшла на репетицію разом із донькою, яка також грала в інклюзивних театрах.
" Це — люди, які живуть у своєму світі, яким важко адаптуватися до оточення. То тут для них майданчик і по них видно, наскільки вони стали ближче сприймати навколишній світ, наскільки їм стало простіше і між собою у них комунікація ", — говорить Ірина Фоменко.
Акторів підтримують їх батьки. Говорять, гра в театрі дозволяє розвивати навички спілкування та тренує мовленнєві здібності, а за необхідності й самі батьки виходять на сцену як актори другого плану.
Суспільне Херсон