У Херсоні залишилося відновити одну із 16 котелень, затоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС

2 недели назад 0

У Херсоні відновили 15 із 16 затоплених внаслідок підриву Каховської ГЕС котелень Херсонтеплоенерго.

Про це повідомив уФейсбуці начальник Херсонської МВА Роман Мрочко, передає .

«Рік тому Росія скоїла черговий злочин проти людства! 6 червня 2023 року війська країни-терористки підірвали греблю на Каховській ГЕС. Підтоплення мало катастрофічні наслідки. Під водою опинилися житлові квартали в усіх трьох районах Херсона. Підтопило і деякі старостинські округи — Антонівський, Садівський, Комишанський та Степанівський. Майже 40 тисяч людей в нашій громаді постраждали через підрив дамби» , — написав Мрочко.

Як зазначається, внаслідок цього теракту було підтоплено та пошкоджено 2240 об’єктів житлового фонду та комунальних підприємств. Більше 2,5 тисячі людей були евакуйовані із зони стихійного лиха. Тільки комунальники відкачали 40 тисяч куб. м води. Працювали також волонтери та рятувальники.

Мрочко розповів, що в одному мікрорайоні Корабел площа прибирання становила понад 100 га. Від початку робіт з ліквідації наслідків підтоплення вивезено більше 20 тисяч тонн сміття, пошкоджених речей, мулу, піску та інше. Були залучені волонтери та інші служби, які допомагали людям вивозити затоплені речі, відкачувати воду, чистити домоволодіння від мулу та бруду, проводити обробку приміщень та їхню дератизацію. Були залучені сили та засоби з інших регіонів України.

«На сьогодні відновлено 15 із 16 затоплених котелень КП «Херсонтеплоенерго», всі 7 насосних станцій водопостачання та головна насосна станція каналізації, у Садовому відновлено роботу 4 свердловин водопостачання. На Острові знеструмлені будинки 100% заживлені, майже повністю відновлене в Херсоні газопостачання. Повністю ліквідувати наслідки підтоплення не вдається через постійні ворожі обстріли» , — йдеться у повідомленні.