У Херсоні затримали зрадників, які під час окупації «зливали» конспіративні бази Сил спецоперацій

1 год назад 0

Контррозвідка Служби безпеки викрила ще двох агентів фсб у результаті стабілізаційних заходів у звільненому Херсоні.

Про це СБУ повідомила у , передає

Одним із них виявився місцевий житель, якого військовослужбовці Сил спеціальних операцій ЗСУ залучали до виконання оперативно-бойових завдань на південному фронті. Під час захоплення Херсона він перейшов на бік загарбників і запропонував їм свою допомогу у війні проти України.

У ніч з 26 на 27 червня минулого року він «злив» двом представникам фсб із позивними «Марс» і «Зеленый» адресу конспіративної квартири українських Сил спецоперацій у Херсоні. Також зловмисник «розкрив» ворогу місця перебування оперативної групи спецпризначенців ЗСУ на території міста. Отриману інформацію агресор використав для захоплення в полон кількох українських військовослужбовців з їхніми родинами.

Крім того, зрадник намагався схиляти місцевих жителів до негласної співпраці з фсб у тимчасово захоплених районах південного регіону.
Іншим фігурантом є контрактник однієї з бригад ЗСУ, який був знайомим вищезгаданого ворожого агента.

У СБУ повідомили, що у червні минулого року український військовий потрапив у полон до загарбників. Там він усіляко намагався довести лояльність їм. Для цього передав фсб адресу проживання рідного брата — командира своєї бойової групи, якого потім загарбники схопили в полон. Також надавав ворогу інформацію про місця дислокації та бойові завдання свого підрозділу. Згодом контрактника повернули українській стороні.
Після звільнення Херсона обидва зрадники намагалися «залягти на дно», щоб уникнути правосуддя. Проте контррозвідники СБУ викрили їх злочинну діяльність і затримали у результаті спецоперації в Херсоні та Одесі.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили обом фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Суд обрав їм міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.