![](https://kherson-news.info/wp-content/uploads/2021/12/c5240e651a41b9e9905541e526d72ed4-800x450.jpg)
У херсонській бібліотеці дбають про читачів з порушенням зору
3 года назад 0
«Доторкнутися до слова». Саме так найчастіше говорять про книжки шрифтом Брайля, які надають можливість людям із порушенням зору читати різноманітну літературу. Тож мати їх у своєму фонді повинна кожна бібліотека. І Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гончара є що показати.
Завідувачка Центру обслуговування людей з особливими потребами Олеся Жернакова розповідає, останні надходження таких книжок значно відрізняються від попередніх. Окрім рельєфно-крапкового шрифту Брайля сторінки інклюзивного видання містять ще й плоскодрукарський збільшений шрифт.
Пані Олеся додає, через націленість на дитячу аудиторію частіше книжки шрифтом Брайля презентують казки, пригодницькі чи фантастичні оповідання. При цьому, як і інші друковані видання вони неодмінно прикрашаються ілюстраціями.
Звертаємо увагу і на дизайн таких книжок. Усі вони великоформатні та об’ємні через використання спеціального друкарського паперу. Адже нанести на звичайний папір рельєфно-крапковий тактильний шрифт Брайля неможливо.
сюжет Херсон плюс