У Херсонській бібліотеці вчать медіаграмотності

3 года назад 0

Міжнародна виставка The Glass room: Misinformation Eddition, створена за ініціативи Інституту Гете в Україні, відкрилася в Херсонській обласній бібліотеці імені Олеся Гончара. Проєкт спрямований на підвищення медіаграмотності та захист персональних даних в інтернеті.
Виставка проходить у гібридному форматі, поєднуючи можливості онлайн-перегляду та спеціальні стенди. Користувачі бібліотеки можуть протестувати додатки, розроблені у рамках проєкту, розповідає кураторка виставки Тетяна Донченко.
" Це насправді міжнародна виставка. Проходила у багатьох країнах і приїхала і в Україну. Вона у нас у гібридному форматі, є інформація в мережі онлайн, є таке, що можна подивитися завдяки відео. Є такий загальний психологічний тест, називається «Крапля в океані», аналізується наш психотип і те, на яку рекламу ми скоріше за все звернемо увагу, якщо її побачимо ", — каже кураторка виставки.
Оксана керує курсом, який навчає дорослих дотримуватися безпеки в інтернеті та уникати шахраїв. Жінка говорить, порадила своїм учням відвідати виставку. Такий досвід не буде зайвим у повсякденному житті.
" Нова виставка є надзвичайно актуальною і для користувачів Гончарівки, і для відвідувачів школи інформаційного комфорту та школи цифрової безпеки. Це здебільшого наші користувачі поважного віку, наші бабусі дідусі, які мають і банківські пенсійні карти, і смартфони, але, на жаль, не вміють правильно, а головне безпечно ними користуватися. Ми розглядаємо схожі теми, але ще одне нагадування ніколи не буде зайвим ", — говорить Оксана Золотухіна.
Софія навчається у школі і активно використовує гаджети. Деякі з додатків цієї виставки дівчина вже протестувала. Говорить, подобається, що вони створені у формі гри.
" На цій виставці я спробувала додаток. З нього я зрозуміла, що потрібно правильно підібрати пароль. У цьому додатку є така ситуація – це телефон Василя і 2020-го йому стукнуло 30, і він жалівся на це у соцмережах, адже не очікував святкувати ювілей без друзів на карантині. І тобі по цій ситуації потрібно дізнатися і записати його пароль. Тут це рік, в якому він народився. Я зрозуміла, що вигадую неправильні паролі, їх легко відгадати ", — каже Софія.

Психологиня Ганна Колісніченко говорить, за безпеку дитини в інтернеті, в першу чергу, мають відповідати батьки, а також радить використовувати опцію батьківський контроль.
" Для того рекомендовано застосовувати таку функцію контролю як батьківський контроль, який ми всі з вами знаємо. Тоді батьки мають змогу легально звертатися до дитини з того чи іншого приводу, бо вона відвідувала ті чи інші сайти. Батькам не треба вигадувати якісь там додаткові теми, але, безумовно, діти не будуть бажати цього. І про це офіційно розмовляти і взагалі легалізувати якісь складнощі, якщо батьки помітили. То є основне завдання відповідального батьківства ", — розказала психологиня.
Потрапити на виставку та протестувати додатки херсонці зможуть до середини листопада.
Суспільне Херсон