У Херсонському держуніверситеті говорили про трагедію Голокосту в регіональному вимірі

2 года назад 0

23 лютого на факультеті психології, історії та соціології Херсонського державного університету відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Голокост у регіональному вимірі: передумови, стратегії порятунку, дослідження та збереження пам’яті».
Науковий захід відбувся на базі нового освітнього простору, який тільки-но відкрився в навчальному корпусі №5. Сучасне технічне оснащення залів бібліотеки дозволяє проводити захід на високому рівні, крім того, паралельно в двох форматах – очному та дистанційному.
Ініціатором та організатором наукової конференції виступила кафедра історії, археології та методики викладання ХДУ. Модерувала захід завідувачка кафедри Наталія Кузовова.
До участі в науковому заході долучилися історики, краєзнавці, соціологи, громадські організації, працівники держархівів з усієї України, а також Польщі та Казахстану.
Від імені ректорського та деканського корпусу, наукових відділів Херсонського державного університету присутніх привітав перший проректор Сергій Омельчук. Він відмітив, що участь міжнародної спільноти в науковому заході свідчить про актуальність даної проблеми. І висловив сподівання, що питання, які розглядатимуться на конференції, ввійдуть до фахового видання.
«Коли ми говоримо про Голокост, – не говоримо лише про єврейський народ. Ми не повинні забувати про ромів, які також зазнали цього страшного явища. І на Херсонщині обидві общини були представлені й зазнали того, що ми сьогодні називаємо Голокост», – зазначила деканеса факультету психології, історії та соціології Ірина Шапошникова. Також вона побажала учасникам плідної роботи та нових наукових здобутків.
Надалі науковці перешли до роботи в секціях – «Дослідження в галузі регіональної історіографії Голокосту та Юдаїки», «Залучення нових архівних джерел для вивчення історії Другої світової війни, Голокосту та геноциду ромів», «Актуальні напрями та методи дослідження історії Голокосту та проблеми меморіалізації».
Співорганізаторами заходу виступили – Міністерство освіти та науки України, Інститут модернізації змісту освіти, Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр», Державний архів Херсонської області, Інститут історії Поморської академії в Слупську (Республіка Польща), Євразійський національний університет імені.Л.М.Гумільова (Нур-Султан, Республіка Казахстан) та Житомирський державний університет імені Івана Франка.
Пресцентр ХДУ