У Херсонському держуніверситеті відбулося засідання Вченої ради

3 года назад 0

27 вересня у Херсонському державному університеті відбулося чергове засідання Вченої ради. Захід пройшов за участі ректора ХДУ Олександра Співаковського, проректорів та членів Вченої ради. Модератором виступив голова Вченої ради університету Володимир Олексенко.
Виступаючи перед присутніми, ректор ХДУ Олександр Співаковський представив запрошеного гостя – голову Херсонської обласної ради Олександра Самойленка. Він привітав колектив ХДУ із прийдешнім святом – Днем працівників освіти. І зазначив, що Херсонський державний університет – найпрогресивніший освітній заклад з понад віковою історією на Херсонщині, який випускає багато знаних вчителів й фахівців своєї справи. Олександр Самойленко подякував колективу за проявлену громадянську позицію – понад 80 % вакцинованих.
«Ви, викладачі, – найпрогресивніша частина, тож доносьте студентам, колегам необхідність вакцинації. Бажаю усім здоров’я і щиро вірю, що наш регіон буде тільки процвітати й розвиватися», – зазначив Олександр Самойленко.
Ректор ХДУ Олександр Співаковський прокоментував ситуацію по Херсонському державному університету щодо вакцинації викладачів й співробітників. «На сьогодні ми маємо понад 80% щеплених. Будемо продовжувати роботу щодо вакцинації, адже всі в рівних умовах. Особисто у мене в грудні закінчується дія двох вакцин, і я готовий й надалі себе захистити. Тож давайте кожен прийме рішення – як зробити так, аби Херсонський державний університет був безпечною територією для наших студентів, і зробимо нашу частину роботи безпечною», – прокоментував ректор ХДУ.
На порядок денний було винесено 32 питання. Про виконання рішень Вченої ради ХДУ доповів голова Володимир Олексенко.
Перший проректор ХДУ Сергій Омельчук представив до уваги Вченої ради звіт на присвоєння вченого звання професора по кафедрі української і слов’янської філології та журналістики. Присутні затвердили протокол лічильної комісії щодо результатів таємного голосування і проголосували за присвоєння звання.
Також перший проректор доповів про внесення змін і доповнень до: системи делегування повноважень директорам Бериславського фахового педагогічного коледжу імені В.Ф.Беньковського та Генічеського фахового коледжу; Положення про почесні відзнаки «Золота медаль Херсонського державного університету», «Срібна медаль Херсонського державного університету»; про присвоєння звання «Почесний працівник ХДУ»; про встановлення меморіальної дошки видатному випускникові ХДУ Олександру Берешу; про затвердження претендентів на здобуття Премії кращому молодому вченому Херсонського державного університету; про надання науковим виданням грифа затвердження Вченої ради ХДУ; про зарахування до докторантури ХДУ; про відкриття наукової школи професора Любові Петухової; про визнання результатів підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників ХДУ; про направлення на міжнародне стажування деканеси педагогічного факультету, професорки Любові Петухової та доцентки кафедри педагогіки та психології дошкільної та початкової освіти Наталії Воропай до Університету імені Масарика в Брно та факультету гуманітарних студій Університету імені Томаша Баті у Зліні (Брно, Злін, Чехія); про уточнення тематики дисертаційних досліджень аспірантам ХДУ; про зміну гаранта освітньо-наукової програми третього (наукового) рівня освіти «Історія та археологія».
У ході зібрання, згідно запланованих питань, виступали доповідачі – проректори, керівники структурних підрозділів та представники професорсько-викладацького складу ХДУ. Напередодні матеріали Вченої Ради ХДУ були надіслані для розгляду всім членам засідання.
Звіт про діяльність на посаді проректорки з інноваційної, міжнародної, інвестиційної діяльності та науково-педагогічної роботи представила Наталія Кушнір. Про діяльність на посаді деканеси факультету психології, історії та соціології прозвітувала Ірина Шапошникова. Також проректорка Наталія Кушнір доповіла про реалізацію програм щодо міжнародної академічної мобільності здобувачів вищої освіти ХДУ.
Про атестацію докторантки другого року навчання підготовки зі спеціальності 015 Професійна освіта доповіла Олена Анісімова. Про атестацію наукової роботи стипендіанта Кабінету Міністрів України для молодих вчених прозвітував Валерій Дармостук.
Надалі члени Вченої ради заслухали питання, що представила проректорка з навчальної та науково-педагогічної роботи Дар’я Мальчикова. Вона прозвітувала про затвердження тематики, виконавців, наукових керівників, рецензентів кваліфікаційних робіт (проєктів) здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти денної і заочної форм навчання у 2021-2022 н.р. та про затвердження Порядку визнання (перезарахування) результатів навчання у ХДУ.
Також Дар’я Мальчикова запропонувала затвердити склад редакційної колегії електронного альманаху «Магістерські студії» (Випуск ХХІ) на 2021/2022 н.р. та надати рекомендаційного грифа вченої ради посібникам і навчально-методичним матеріалам викладачів університету. Проректорка провела аналіз навчального навантаження викладачів на 2021-2022 н.р. і поточний стан формування контингенту у 2021-2022 н.р.
Наступним питанням присутні заслухали керівницю відділу забезпечення якості освіти Анастасію Бистрянцеву, яка доповіла про результати опитування здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти за освітніми компонентами ІІ семестру 2020/2021 н.р. Вона наголосила, що важливо враховувати побажання здобувачів щодо освітніх програм, і для цього постійно проводиться опитування.
Деканеса факультету комп’ютерних наук, фізики та математики Тетяна Гончаренко доповіла про перейменування кафедр на факультеті.
Про затвердження Положення про порядок проведення об’єктивного структурованого клінічного іспиту ОПС(К)І для здобувачів спеціальності 227 Фізична терапія, ерготерапія у ХДУ доповіла в.о. декана медичного факультету Юлія Карпухіна.
Про працевлаштування випускників ХДУ розповів проректор з соціально-гуманітарної та науково-педагогічної роботи Сергій Кузнецов. А відповідальна секретар Приймальної комісії ХДУ Наталія Воропай доповіла про результати вступної кампанії 2021 року.
Крім того, присутні проголосували за зміни та доповнення у ряді документів, заслухали конкурсні питання та проголосували за надання науковим виданням грифа затвердження Вченої ради ХДУ.
Пресцентр ХДУ