У художньому музеї Херсона відкрили експрес мінівиставку «Шляхами війни»

3 года назад 0

7 травня у Херсонському обласному художньому музеї ім. О. Шовкненка відкрили експрес мінівиставку "Шляхами війни". На ній представлені роботи двох херсонських художників-фронтовиків, виконані олівцем та чорнилами.
 
Виставку розмістили на сходах музею. Тут 12 робіт Бориса Лавриненка та Івана Ботька – херсонських художників, які зробили ці малюнки, перебуваючи в окопах на полях боїв під час Другої світової війни.
 
"Їх цінність у тому, що вони фактично є документами епохи, живими документами. Бо вони були створені безпосередньо в рокі ІІ світової війни, коли наші художники були в армії, на фронті, на передовій в окопах", — розповіла заступниця директора Херсонського обласного художнього музею ім. Шовкуненка Владислава Дяченко.  
Кожен з цих малюнків, розповідає Владислава Дяченко, має свою історію.
 
"В олівцевих роботах Лавриненка можна бачити навіть зображення його бойового товариша Миколи Романова, який готується, ймовірно, до бою і він у бліндажі. Такий дуже цікавий малюнок, де якраз показана оця дорога до Кракова і на дальньому плані зображений символ цього міста – моряцький костел. Тому що за Краків, ми знаємо, були такі жорстокі бої і наша армія брала участь у визволені Польщі".

Художник Іван Ботько пройшов усю Другу світову мінометником-навідником. Його малюнки зроблені тушшю, говорить Владислава Дяченко.
 
"Експресивні, дуже виразні. Вони зберігають відчуття участі художника в них. Відчувається напруженість, емоційність в цих малюнках і оцей пожовклий папір залишає відчуття дотичності до справжньої історії, яка отаким чином дійшла до наших днів".
 
Виставка діятиме до 9 травня включно.

Суспільне Херсон