У Києві попрощались із народним артистом України, актором Херсонського обласного театру Анатолієм Толоком

2 недели назад 0

У Києві 5 червня о першій годині дня попрощалися з народним артистом України, актором Херсонського обласного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Анатолієм Толоком.

Після визволення Херсона з російської окупації літній актор переїхав у Київ до своїх дітей, розказав директор театру  Олександр Книга . Анатолій Толок до останнього брав участь у виставах.

"Звісно, ми його щадили. Він себе погано почував. Він був у штаті в нас, отримував заробітну плату,  — розповів Книга. — Кілька разів виходив на сцену. Ми намагалися його підтримати. Тому що для творчої людини піти з театру — це передчасно померти". Церемонія прощання з народним артистом України Анатолієм Толоком, Київ 5 червня 2024 року. Суспільне Херсон
Під час окупації Херсона російськими військами Анатолій Толок відмовився співпрацювати з колаборантами і записувати звернення-заклик, щоб херсонці брали участь у фейковому референдумі, розповів директор театру імені Миколи Куліша Олександр Книга. Говорить, разом з Анатолієм Толоком пропрацював 35 років:

"У мене були дуже чуттєві відносити з Анатолієм Степановичем. Я його дуже поважав, як творчу особистість і як чоловіка,  — пригадує Олександр Книга. —  Перші мої гастролі, 1989 рік — я тільки прийшов у театр. Гастролі у Бєлгороді, до речі. І я, як новий директор, повністю відповідав за організацію гастролей, продаж квитків. От приїжджає колектив, завтра відкриваються гастролі, а декорацій нема. І тільки ввечері мені телефонують, що вагон з декораціями приходить уночі. Я збираю колектив: "Будь ласка, всіх прошу вийдіть завтра зранку, хто може, розвантажити вагон, тому що ввечері у нас вистава." І коли я вранці вийшов, то стояв Толок. Не так багато чоловіків було серед монтувальників і серед них — Толок. І от з тих пір для мене це і актор на сцені, і той, хто без проблем, якщо що, підставить плече."

Директор театру розповів, що мали на меті створити програму театральних бувальщин, які полюбляв розповідати Анатолій Толок.

"Ми любили його театральні бувальщини, які він розповідав, коли ми їхали на гастролі. Навколо Анатолія Степановича збиралася ціла купа театральних випускників і він міг годинами розповідати бувальщини, яких в його театральному житті було дуже багато", — сказав Олександр Книга. Люди, які прийшли провести в останню путь народного артиста України Анатолія Толока, Київ 5 червня 2024 року. Суспільне Херсон
За своє життя покійний Анатолій Толок зіграв більше 200 ролей, пропрацювавши на сцені близько 50 років.

"Була вистава, як раз на зорі мого приходу в театр — "Сестра Кері". Толок грав головну роль — красивого молодого чоловіка, в якого закохується Кері. І от за дві години вистави він починає як молодий, красивий, у якого кохання, а закінчує — бомжем, старою людиною, яка втратила все, десь там під парканом. Для мене це на стільки було дивно, що за дві години людина прожила таке життя на сцені. Це не кожен зможе. У Толока був діапазон просто неймовірний", — сказав директор театру ім. Миколи Куліша.

Народний артист України Анатолій Толок помер 2 червня у Києві у віці 84 років. Тіло актора кремували. Восени, до 85-річчя померлого, його прах планують перевезти до Херсона, розказав Олександр Книга.

Раніше у Києві ​в Українському державному університеті імені Михайла Драгоманова​​документальної вистави "Херсонські історії порятунку".​