У Комишанах з’явилася чиста вода: пересувну систему фільтрації жителям селища подарувала Рига

9 месяцев назад 0

31 серпня в Комишанах запустили систему для очищення води. Установку для жителів селища придбало товариство TEV за кошти, які передала міська рада Риги (Латвія).

Система очищення води – контейнерного типу, пересувна та утеплена,  пресслужба Херсонської МВА.

«Усередині розміщена система фільтрації, яка дозволяє робити забір води з будь-якої наземної водойми: ставка, озера, річки або каналу, і очищує воду до питної. Система важить 6 тонн та воду очищує миттєво!» – йдеться в повідомленні.

Сьогодні в Комишанах проживає 7300 людей, до повномасштабного вторгнення було майже 12 тисяч, розповідає співробітниця старостату Ганна Тимошик. Потреба в чистій воді є, пише «».

«Поставили цю установку – думаю, наше населення буде задоволене, бо в нас дуже погана вода з домішками солей. Вона гірка, дуже погана навіть технічна. У нас крани за пів року можна викидати», – пояснює пані Ганна.

За словами працівника «Херсонводоканалу» Віталія, місткість установки для питної очищеної води – близько 5 тисяч літрів. Станція може очищати воду з озера або свердловини, її робота не залежить від електропостачання, адже підключена до генератора.

«Це зворотний осмос для очищення води. За час виробляє 2 тисячі кубів води. Очищає з системи воду. Один бачок, потім подає на зворотний осмос, а далі люди можуть користуватися. Непереривна його робота на постійній основі, поки є вода в системі. Наразі тільки тут стоїть установка, у Комишанах, і все», – розповідає Віталій.

Вартість очисної установки разом з доставкою – 100 тисяч євро. За словами начальника ХМВА Романа Мрочка, є плани подальшої співпраці з міжнародними донорами стосовно придбання подібних систем для очищення води. Де саме будуть встановлені аналогічні установки, поки що не визначили.

На фото: жителі Комишан набирають питну воду зі станції очищення води; очільник МВА Роман Мрочко теж спробував чисту воду після запуску системи. Фото: Суспільне Херсон та Херсонська МВА