У крупного виробника винограду на Херсонщині збереглося до 15% насаджень

2 месяца назад 0

Агрофірма «Радгосп Білозерський» (Херсонська область), яка дуже постраждала від бойових дій, може зберегти лише 10-15% багаторічних насаджень.

Про це в інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи» розповів Олександр Терзі, співвласник компанії ТДВ «Арсі Агро» (Одеська обл).

«Білозерка – найбільше господарство, де були і розплідник, і великі площі товарного винограду, розташовані на правому березі неподалік Херсона , – пояснив він. – У період окупації та деокупації підприємство розбомбили, холодильники знищено. І військові дії там ще продовжуються, часті обстріли йдуть з окупованого лівого берега, та й люди звідти повиїжджали. Вже більше року там немає обрізки та обробки виноградників» .

Через війну Україна втратила величезні масиви багаторічних насаджень у Херсонській, Запорізькій областях та частині Миколаївської, у тому числі площі столового винограду. Тому не дивно, якщо складеться певний дефіцит винограду цього року, вважає Терзі. Втім, через одночасне падіння попиту та пропозиції, складно спрогнозувати, як поведе себе ринок, резюмував він.