У Міносвіти попередили про масове закриття вишів в Україні у 2024 році

7 месяцев назад 0

У Міносвіти попередили про намір провести масове закриття вишів в Україні. Зокрема планується припинення роботи філій університетів.

Заступник міністра освіти та науки України з питань вищої освіти Михайло Вінницький презентував деталі нововведення. Він повідомив, що зараз налічуються 170 діючих державних вишів. Це надто багато, тому кількість установ для здобуття вищої освіти зменшать до 100.

Зазначено, що кардинальні зміни у системі вищої освіти відбулися ще 15 років тому. Тоді в Україні працювали 350 вишів. При цьому в одному з них кількість студентів становила 6,7 тисячі.

Зараз у нашій країні 300 вищих навчальних закладів, у яких у середньому навчається по 3400 студентів – це вдвічі менше, ніж раніше. Причому інфраструктура передбачена для більшої кількості претендентів на вищу освіту.

Вінницький назвав шлях змін еволюційним. Він вважає, що університетів має поменшати, а ті, які залишаться, треба модернізувати.
Кошти для проведення реформи освіти виділить Світовий банк, але вони розраховані на меншу кількість вишів. Таким чином, менші та слабші приєднаються до більших, відбудеться об'єднання. МОН закриє філії університетів.

Михайло Вінницький нагадав, що за кордоном у європейських країнах до вузів вступають близько 30% випускників. А в Україні цей показник набагато вищий – близько 70%. У Міністерстві освіти вирішили посилити професійно-технічну та професійну освіту, це один з пріоритетів реформи.

Чиновник пояснив, що потрібно уникати радянського індустріального типу навчання. Він зазначив, що в університетах обов'язково мають бути свої кампуси, інакше на якісну освіту розраховувати не доводиться.