У міськраді відбулась церемонія відкриття урочистостей до 243 річниці заснування Херсона

3 года назад 0

Урочиста церемонія офіційного відкриття святкування 243 річниці заснування Херсона розпочалась під супровід запису курантів нашого міста. І це символічно, адже вони – такий самий символ, як будь-яка пам’ятка чи візитівка. Про це повідомляє прес служба Херсонської міської ради.

Після виконання державного гімну України ведучі заходу привітали колишніх міських голів Херсона, чинного міського голову Ігоря Колихаєва і почесних громадян Херсона. До привітального слова запросили Ігоря Колихаєва:

«Херсону 243. З Днем народження, рідне моє місто! Хочу подякувати всім, хто брав участь у його розбудові, хто дав поштовх для його розвитку у майбутнє. У нашому місті народилися безліч людей, які зробили внесок у його розвиток. Ми зараз маємо зробити свої внески – заради майбутнього наших дітей, бо нам усім тут жити!» , – сказав міський голова.

Секретар міської ради Галина Лугова зауважила, що не дивлячись на дощ, у наших серцях – сонячно:

« З урочистою річницею нас, громадо! Попри дощ – день все одно сонячний, святковий, бо такий настрій у наших серцях. Бажаю, щоб у кожного з нас завжди була хороша погода – в домі, бо це найголовніше. Хорошої погоди у нашому спільному домі, громадо! Зі святом, любі херсонці!».

Напередодні дня міста депутати міськради приймали рішення стосовно присвоєння звання «Почесний громадянин міста Херсона». УДень міста під бурхливі оплески присутніх почесні звання отримали:

-Віктор Михайлов, херсонський письменник, член Національної спілки письменників України, Лауреату літературної премії «Коронація слова». Творчий псевдонім – Віктор Вальд; 

-Юрій Кабаченко, колишній директор міського комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсона» (1963 – 1971 рр.), який зробив великий внесок до сучасного стану водопостачання. 

-Валерій Кулик, поет, перекладач, вчитель української мови, активний громадський діяч та журналіст, член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії ім. М. Куліша та  Я. Дорошенка;

 -Юрій Іваненко, директор комунальної установи «Херсонська обласна філармонія», керівнику Міжнародної ГО ромів «КЄТАНЄ», президенту Ромської ради України;

– Єлизавета Мерешко,  рекордсменка, багаторазова паралімпійська чемпіонка з плавання. Нещодавно у Токіо Ельза виборола п‘ять медалей та встановила три рекорди;

 – Елла Бенедик, заслужений тренер-викладач з плавання, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, тренер паралімпійської чемпіонки  Єлизавети Мерешко.

З нагоди Дня міста Херсона за гідне представлення Херсона на міжнародній спортивній арені, самовідданість, волю до перемоги, Почесною грамотою міського голови нагородили Яну Лебєдєву – срібну призерку XVI Літніх Паралімпійських ігор у Токіо 2020, та Сергія Андрющенко – тренера Яни Лебєдєвої, тренера – викладача з легкої атлетики дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю.

Запрошений до слова письменник Віктор Вальд сказав, що людина, яку цінують, завжди робитиме більше, ніж від неї очікують. Він подякував містянам, депутатам, міській владі за підтримку творчості і людей, що присвятили їй своє життя.

Сьогодні на урочистостях з нагоди Дня Херсона була присутня Генеральний Консул Республіки Польща в Одесі Катажина Солек. Пані консул українською мовою привіталася з присутніми і засвідчила свою повагу громаді міста:

«Сердечно вітаю вас зі святом Дня Херсона! Переконана, що кожен з вас знає, що живе у винятковому місті. Бажаю Херсоні багато інтенсивного розвитку, мати мрії і можливості їх реалізувати. Херсон є домівкою для багатьох спільнот, у тому числі польської спільноти. Окремо хочу подякувати владі міста, що вона вже 11 років поспіль організовує регату на честь Маріуша Заруського. Держсекретар кабінету Президента республіки Польща та представник сенату республіки Польща написали вітальні листи – їх зачитав на фестивалі морських традицій консул Генерального консульства Республіки Польща в Одесі Павел Недведєцький. А зараз разом зі мною присутні представники підкарпатського воєводства республіки Польща та представники інституту національної пам’яті, що базується у Гданську. Ми бажаємо вам, щоб не дивлячись на погоду за вікном, ви провели цей день радісно!» , – побажала херсонцям Катажина Солек.

Своїми виступами херсонців та гостей міста вітали  творчі колективи: заслужена артистка України Таісія Новачук, солістки театру імені Миколи Куліша Наталія Вишневська, Тетяна Мисак та Альона Мироненко, ансамбль сучасного танцю «Ексклюзів-Денс» Херсонського фахового коледжу культури і мистецтв.

З іншими святковими заходами приуроченими до Дня міста можна ознайомитися за посиланням.

Kateryna