У МОЗ розповіли, що зміниться для пацієнтів з 1 січня 2018 року

6 лет назад 0

З 1 січня 2018 року кожен пацієнт зможе отримувати первинну допомогу безкоштовно в обраного ним сімейного лікаря.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

" Пацієнт може обрати свого сімейного лікаря та укласти з ним декларацію і таким чином зареєструватися в електронній системі охорони здоров'я E-Health. З цього часу уся медична інформація буде зберігатися в електронній медичній картці. Це дозволить лікарю бачити повну картину та історію хвороб та не губити інформацію ", – йдеться у повідомленні.

Крім того, пацієнти зможуть  укладати декларацію з сімейним лікарем  у будь-який час, навіть під час першого візиту, коли знадобиться медична допомога.

Базові аналізи будуть безкоштовними  в амбулаторії сімейного лікаря.

Якщо  сімейний лікар буде вимагати додаткові кошти  під час лікування, пацієнт зможете звернутися зі скаргою до Національної служби здоров’я, а також замінити лікаря.

Також із початку 2018 року буде  розширений перелік ліків , вартість яких за рецептом від сімейного лікаря, відшкодовується державою повністю або частково за програмою "Доступні ліки".

У відомстві повідомляють, що  на сімейних лікарів із 1 січня 2018 року також чекають зміни .

Перш за все, на них чекає  перехідний період на нову систему  фінансування – до 2020 року.

У цей час зберігається та поступово  зменшується фінансування на пацієнтів, які були приписані до сімейного лікаря раніше , та зростастає частка пацієнтів, які уклали декларацію.

Крім того, буде встановлена  середня ставка для сімейного лікаря  за приписану людину у 2018 році – 370 гривень.

Лікар первинної ланки матиме окремий бюджет на аналізи для пацієнтів. Річний тариф за літню людину (65+) та малюка буде удвічі більшим за тариф на чоловіка 25 років.

" Лікар первинної ланки може діяти в статусі ФОП, ліцензійні умови спрощено. У такому випадку бюджет на підтримку пацієнтів піде напряму на його рахунок. Якщо лікар працює як найманий працівник, він домовляється про зарплату з керівництвом , – йдеться у повідомленні  МОЗ .

Власний прибуток лікаря ефективної сімейної практики з 2000 пацієнтами в статусі ФОП — до 18 тисяч гривень, медсестри — до 12 тисяч гривень. При цьому у групових практик менші витрати і більші доходи ".